Egyetemi docens: Trump legitimálja Putyint, ha találkozik vele
Tálas Péter szerint nem lenne jó üzenete, ha Zelenszkij kimaradna a történetből.
Brüsszelben bőven van még muníció a tagállami akarat letörésére. Ha megmutatjuk nekik, hogy erővel nem megy, talán van jövője ennek a közösségnek.
„Németországban nagy pofont kaptak a nagykoalíció pártjai, és feljött a bevándorlásellenes AfD, a történtek üzenete nagyjából annyi lehet, hogy Merkel migránsbarát politikája már keveseknek szimpatikus, de jelenleg nem tudnak nála jobbat. A koalíciós tárgyalásokat pedig, ahol a jelek szerint mindenki gyűlöl mindenkit, még az ellendrukkereknek is kellemetlen nézni. A káoszt Németország sem engedheti meg magának. Beszédes, hogy a kampányban valós megoldások helyett inkább a magyar kormányfőt emlegették, a minap a Politico is úgy fogalmazott, hogy Orbán Viktor Merkel legjelentősebb ellenfele. Orbán ugyan nem a német választásokon indul, de migránspolitikája miatt a magyar kormány minden sikere szög a befogadáspárti politika koporsójában. Nem véletlen az sem, hogy a balliberális brit The Guardian is Orbántól és Kaczynskitől tervez rettegni jövőre.
Ahogyan Hollandiában Mark Rutte hirtelen jött migránsellenességével szívta el a levegőt Wilders elől, úgy Ausztriában Sebastian Kurz is így előzte meg a Szabadságpártot. A néppárti politikus azonban sokak rémületére csavart egyet a dolgon, és kötött egy koalíciót, amely várhatóan működni is fog. Akik annak drukkoltak, hogy újabb nyomorúságos kényszerházasságra lép a szocdemekkel, azok nem Ausztriának drukkoltak, hanem csak kapaszkodókat kerestek saját politikai szakadékuk szélén.
A jövő év nagy kérdései közé tartozik, hogy miként sikerül alakítani az unió migrációs politikáját, meg tudja-e szorongatni Brüsszel érdemben a lengyeleket, hogyan működik együtt Ausztria és a visegrádiak, és milyen koalíció alakul Berlinben. Egy biztos: Brüsszelben bőven van még muníció a tagállami akarat letörésére. Ha megmutatjuk nekik, hogy erővel nem megy, talán van jövője ennek a közösségnek.”