Botrány a baloldalon: megszólalt az egyik ellenzéki párt Lakatos Márk ügyében
„A gyermekeink biztonsága nem lehet politikai termék egyik oldalon sem!” – írták Vona Gáborék.
A néppártosodás nem azt jelenti, hogy a pártvezető leépíti a párton belüli ellenzékét, és száműzi a párt radikálisabb részét.
„4. »Néppártosodás«
A Jobbik néppártosodásának csődjéről már sokan írtak. A probléma az alapokkal volt, Vona ugyanis félreértelmezte a fogalom jelentését. A néppártosodás nem azt jelenti, hogy a pártvezető leépíti a párton belüli ellenzékét, és száműzi a párt radikálisabb részét. Épp ellenkezőleg, a néppártosodás a »portfólió« bővítését kellene, hogy jelentse, vagyis a radikális hangok mellett egy visszafogottabb jobboldali pozíciót. Vona azonban a radikálisokat leépítette, a mérsékelt jobboldalt pedig átugrotta, egy olyan helyre pozícionálva pártját, ahol nemigen találhatók szavazók.
5. Simicska Lajos Simicska Lajos befolyása a pártban ma már egyértelmű. Bizonyos szempontból persze nyert ezzel a Jobbik (például médiafelületet és olcsó plakáthelyeket), de a költségek szemmel láthatóan meghaladják a várható hasznot. Ha valamilyen pozitív asszociációt sikerült megőriznie a Jobbiknak, az a politikai ártatlanság volt: egy párt, ami még nem volt kormányon, és nem érintették korrupciós vádak. Simicskával ez az illúzió is elveszett.”