„Volt szerencsém két hete a Közélet Iskolája beszélgetésén ülni Szél Bernadettel, az LMP friss miniszterelnök-jelöltjével. Azon a beszélgetésen is egyértelműen lejött, hogy az LMP társelnöke hisz magában és a pártjában, és ezt a hitet át is tudja adni a hallgatóinak. Szél Bernadett képes egyszerű és érthető beszédre. Az látszik, hogy fél évvel a választások előtt az LMP szövegeiben egy jó értelemben vett populista fordulat várható.
(...)
Ha az LMP egy populista, a nép pártján álló, az oligarchákkal, a nagytőkével szemben fellépő, a dolgozókat védő párt képét tudná kialakítani magáról, abszolút lenne tere a pártnak a pályán.
Az LMP 2014-ben is egy harmadik utas, a baloldali összefogással, és a Fidesszel is szemben álló politikai tömb létrehozásán dolgozott. Csakhogy akkor az LMP egyfajta legkisebb rosszként volt választás sokak számára. A pártot nem a saját világképe alapján különböztette meg a legtöbb választó, hanem leginkább azáltal, hogy szemben áll a két nagy tömbbel, amiket a választó elutasít. De ez az érzés abban a koordinátarendszerben helyezte el az LMP-t, amit a nagy tömbök rajzoltak.
Viszont ha a pártnak sikerül vonzó tartalommal feltöltenie ezt a harmadik utas politikát, akkor elvi, az emberek számára érthető, és valóságosnak tetsző alapja lesz annak, miért nem Orbán, vagy miért nem pusztán Orbánnal szemben.
Ha új koordinátákat tud saját szavazóinak felhúzni a párt, amiben érthetővé válik a harmadik utasság, az jóval több szavazót is hozhat a pártnak mint 2014-ben vagy akár 2010-ben.”