A 888.hu-ról

2017. április 03. 23:43

Komoly aggodalomra ad okot, ha egy multinacionális magánvállalat cenzúrázza a magyar sajtót.

2017. április 03. 23:43
Fekete Balázs-Hörcher Ferenc-Pócza Kálmán
Mandiner

Van úgy, hogy a politika napirendjén egyszerre több olyan ügy torlódik fel, amely valamilyen formában aktivitásra sarkall minket.

A CEU ügye mellett most ilyennek tűnik a 888.hu portál facebook-os letiltása is.

Nem ez az első ilyen eset a hazai sajtó történetében és sajnos úgy tűnik, nem is az utolsó. Komoly aggodalomra ad okot, ha egy multinacionális magánvállalat cenzúrázza a magyar sajtót és ezáltal vét a szólásszabadság elve ellen.

A jövő e tekintetben sem tűnik túl rózsásnak.

Fekete Balázs, Hörcher Ferenc, Pócza Kálmán

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 82 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zakar zoltán béla
2018. február 22. 06:52
löttypötty
Berecskereki
2017. augusztus 11. 00:06
Melyik „ruha” az ünnepi és melyik a hétköznapi? Avagy kifordítom befordítom, mégis …? „jó liberálisnak képzelem magam.” „….nagyon kiábrándítónak látom az egész mai magyar politikai helyzetet, mert mérsékelt konzervatívként nem találok olyan politikai erőt, amellyel azonosulni tudnék. Sem saját politikai oldalamon, sem a túlsó oldalon nem látok a mai kihívásokat kezelésének reményét nyújtó politikai vezetőt, politikai erőt. Korábban a Fidesz sok tekintetben megjelenítette elveimet, mára azonban egyre kevésbé igaz ez. Ennek okai: A döntő pont: - A Simicska-jelenség, valamint a Simicska-háború ténye és annak kezelése (különös tekintettel a jobboldali újságíró-társadalom lenézésére) De korábban is voltak figyelmeztető jelek - alkotmányozó voluntarizmus - konfliktus-élező politikai technika - populista retorika - plebejus öntudat ( szemben a szerintem kulcsfontosságú polgárival és középosztályival) - anti-intellektualizmus, kultúra- és felsőoktatás-ellenesség - nemzeti elkülönülés (szemben egy európai és közép-európai integrációval) - nyugatellenesség (szemben egy értelmes nyugat-kritikával) A Fidesz nem gazdálkodott jól a 2/3-os felhatalmazásban kifejeződő, a korábbi balliberális politikával (és annak balliberális értelmiségi hátországával) szemben felhalmozódott erkölcsi tőkével. Pedig páratlan lehetőséget kapott egy új nemzeti-demokratikus minimum megalapozására. 2014 óta kibontakozó fejlemények - korrupció - hatalmi arrogancia (lásd power tends to corrupt, and absolute power (2/3!) corrupts absolutely.) - alapjaiban elhibázott személyzeti politika (az új generációs politikai vezetők erkölcsi és emberi fogyatékosságai) - az ifjúság-politika teljes hiánya - az elvándorlással kapcsolatos teljes értetlenség - a közmédia fogalmának teljes félreértése - a keleti (déli nyitás) teljes félreértése - a putyini politikával való kokettálás - a hagyományos nehézipar érthetetlen erőltetése - magánbirodalmak kétséges jogszerűségű kiépítése - a hatalom kézi vezérlése, szakpolitikák háttérbe szorítása - civilizálatlan jelenségek és gesztusok Nem egy párt és főleg nem egy személy támogatása a fontos számomra, hanem egy értékrend megjelenése, s a nemzet, mint politikai közösség sorsa.” http://mandiner.hu/cikk/20150423_horcher_ferenc_miert_tavolodtam_el_a_fidesztol_jegyzetek_egy_hirportal_korkerdesere
pemete jakab
2017. augusztus 11. 00:02
"Komoly aggodalomra ad okot" Egy majom előbb ír egy komolyan vehető cikket, mint a 888.hu firkászai.
balbako_
2017. május 19. 17:25
Mindig oda lyukadunk ki, hogy a sajtó- és szólásszabadság melldöngető harcosai kitiltanak, betiltanak valakiket. (Persze elveik rendíthetetlen fenntartása mellett)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!