Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Mivel minden jel arra utal, hogy Matolcsy története egy kitaláció, felmerül a kérdés, mi volt a cél ezzel a mesével?
„Már az eddigi információk alapján is látható, hogy az amerikaiaknak nem sok közük volt az ügyhöz, de az is látható, hogy bár komoly volumenű ügyekről van szó, a bankpániktól messzebb voltunk, mint Makó Jeruzsálemtől. Még ha néhány hónappal később is derültek volna ki ezek az ügyek, bankpánik akkor sem alakult volna ki. Az utolsó nagyobb bankpánik 1997-ben volt, de a Postabank-botrány sem okozta az ország bedőlését. Bankpánikról akkor beszélnénk, ha a legnagyobb hazai bankokból kezdenének el kimenekíteni az emberek a betéteiket, de a jelenség még a 2008-as nagy pénzügyi válság idején sem volt megfigyelhető. (...)
Mivel minden jel arra utal, hogy Matolcsy története egy kitaláció, felmerül a kérdés, mi volt a cél ezzel a mesével? A jegybankelnökről köztudott, hogy szeret elrugaszkodni a valóságtól – lásd: tündérmese –, de legújabb történetével sikerült ugyancsak magasra tenni a lécet. A kitalációban az is közrejátszhatott, hogy a Fidesz szerette volna elterelni a közvélemény figyelmét a olimpiai népszavazási kezdeményezés sikeréről, ehhez pedig pont kapóra jött Matolcsy György beszámolója megfűszerezve egy elég komoly témával. Az igazság persze csak akkor derülne ki, ha maga Matolcsy György állna a nyilvánosság elé és magyarázná meg állításait, ennek esélye azonban egyenlő a nullával.”