Ha jót akar magának, legyen digitális állampolgár!
Lényegesen gyorsabbá és hatékonyabbá válik az ügyintézés. Emellett nem kell többet papírokat sem szkennelni, iratokat e-mailen vagy messengeren küldözgetni.
Azok fognak a legjobban csalódni, akik új, friss gondolatokat, a rendszerváltás környékén/után született nemzedék nézőpontjainak a behozatalát várta a Momentumtól.
„Ami csalódást kelt, az az, hogy a 13 + 1 kérdésből mindössze kettőben tudtak markánsat mondani, a melegjogok és a könnyűdrogok szabályozása kérdésében. Nem ragadnék le annál, hogy az is sokat elmond egy (leendő) pártról, hogy mely kérdésben vállal konfliktust és melyben nem, mert alapvetően semmi gondom nincs az adott kérdésre adott válaszaikkal. Ott viszont annál inkább, hogy ezen kívül semmi nem szól nagyot, legfeljebb a bullshitágyú. Akár az egész cikket össze lehetne foglalni az egykulcsos személyi jövedelemadóról szóló kérdéshez írt pár sorral: »A közhelyeken túl (okos adórendszer kell, ami ösztönzi a munkavállalást, de enyhíti a legszegényebb háztartások terheit, és nem átláthatatlanul bonyolult) konkrétumokat, számokat nem árultak el.« A konfliktuskerülés azonban nem csak a dodonai válaszokban érhető tetten. A Momentum az átfogóbb kérdésekben ugyanis semmi olyat nem mond, amelyet nem mondott még az összes olyan párt, amely volt már hatalmon a rendszerváltás óta (legfeljebb nem mindegy, hogy melyik időszakában mondta). Néhány válaszból kirajzolódik egyfajta »nyugatos« világkép, amely tulajdonképpen nem más, mint a rendszerváltáskori közös mítoszaink jó tanuló módjára való felmondása. Azok fognak a legjobban csalódni, akik új, friss gondolatokat, a rendszerváltás környékén/után született nemzedék nézőpontjainak a behozatalát várta a Momentumtól.”