„Roppant szűkös az apaságról szóló irodalom. Ismerek például egy olyan könyvet, amelynek most a címét sem mondom meg, mert annyira nem ajánlom. A hideg ráz ki tőle. Na, azt végképp nem szeretném, hogy bárki is abból tanulja az apaságot!
Egy hétköznapi estén a terézvárosi utcákon a járókelők hazafelé sietnek, otthon már készül a vacsora. Hamarosan kezdődik azonban az Apa Akadémia nyitó előadása, amelynek mottója így hangzik: »Adjunk bele több apait!«
(...)
Előadás, vetítés, interaktív beszélgetés, hatalmas taps. Sikeresen debütál az Apa Akadémia. Akkora a siker, hogy az előadókat a rendezvény után sem engedi el a hallgatóság, váltig kérdezgetik őket, nem könnyű egy asztalhoz terelni Dézsi Rékát és Léder Lászlót egy közös interjú erejéig. Végül azonban mégiscsak sikerül.
Nos, túl vagyunk az első előadáson: ilyennek képzelték előzetesen?
Dézsi Réka: Igazándiból teljesen másmilyen volt, mint amilyenre számítottam. Mégpedig sokkal jobb! Nyilván hetek óta készültem az előadásra, de amikor jöttem ide, mégsem tudtam pontosan elképzelni, miként fog ez az egész kikerekedni. Nem gondoltam volna, hogy ilyen olajozottan működik majd minden, mint ahogy végül történt. Mert láttam az embereknek a szemében, hogy nagyon tudnak azonosulni a felvetett témákkal. Meglepően jól éreztem magam.
Léder László: Számomra az volt igazán inspiráló, hogy a megjelent hallgatóság a kedd estéjét arra áldozta, hogy az apaság témájával foglalkozzunk. Ami pedig külön motivált, hogy a közönség többsége férfiakból állt. Hiszen aki ezzel a kérdéskörrel foglalkozik, pontosan tudhatja, hogy a legfőbb cél a férfiak elérése. Mert a férfiakat többnyire nehéz becserkészni a családdal, neveléssel, gyermekekkel foglalkozó előadásokra.”
(...)