Ha az ember úgyis otthon van a gyerekkel, akkor egy csomó olyan dolgot el tud intézni, amit csak munkaidőben lehet: bank, egyéb ügyintézés, stb. Ehhez képest (különösen az első időszakban) már az is sikerélmény, ha tudjuk, milyen napszak van, nem hogy edzésre menjünk, vagy bankba rohangáljunk. Ez van.
3, Találkozás rég látott ismerősökkel
Azért is jó, ha az ember nem dolgozik, mert így több ideje marad másokra. Aha. Persze. Még a többi anyukával sem egyszerű találkozni, mert Murphy törvénye szerint két gyerek biztosan nem ugyanakkor alszik, és egyébként is, a szervezés komoly energiákat emészt fel, ami pedig (mint az 1, pontból is kiderült) nincs. Szóval marad a játszótér, és a szintén odajárók kisgyerekes szülők társasága.