„Szerencsére azonban nem hiábavaló. Mert abban a pillanatban, amint eljutunk idáig, és előkerülnek a twin peaks-i főbb lakosok, minden a helyére kerül. Innentől egy sor remek háttértörténetet ismerhetünk meg különféle naplókból, vagy Robert Jacoby (a pszichiáter Jacoby testvére) helyi újságíró tollából, mint például a Martell és a Packard család viszonya, Pete és Catherine házassága, Tuskó Lady története, a Könyvesházi fiúk létrejötte, Josie Packard szövevényes múltja, valamint a Norma, Nagy Ed, Hank, Nadine szerelmi négyszög előzményei Sólyom naplója jóvoltából, és még lehetne sorolni. Ráadásul fellibbent egy sor, a sorozat végével kapcsolatos, apróbb történést, és néhány szereplő későbbi sorsa is kiderül.
Ezek azok a részek, amikor igazán élveztem a könyvet, mert ezek tesznek igazán hozzá a sorozathoz, világítanak meg néhány háttéreseményt, és ezekhez a szereplőkhöz lehet kötődni, rajtuk keresztül lehet igazán megérteni Twin Peaks mélyében rejlő titkokat. A végére ráadásul a hosszas és felesleges felvezetés is értelmet nyer, mert a történet kifutása egészen érdekes megvilágításba helyezi a Twin Peaks sorozat végén történteket. Ettől még azonban a könyvben elfoglalt súlya több, mint sok.
A magyar kiadás az eredetihez hasonlóan kifejezetten igényesen összeállított könyv, tele fiktív újságkivágásokkal, »történelmi« dokumentumokkal, fotókkal, és maga a történet is ezeken keresztül bontakozik ki, egyúttal azt az érzetet keltve, hogy mi is együtt lapozzuk az FBI-ügynöknővel a feldolgozásra kapott dossziét, és együtt merülünk a rejtélyek mélyére. Twin Peaks rajongóknak mindenképpen érdemes elolvasniuk, csak az elején ajánlott némi türelem, mire a történések időben és eseményekben is megérkeznek a tévésorozatbeli Twin Peaksbe.”