„Van azonban egy másik körülmény, ami megkérdőjelezi a kezdeményezés értelmét. A kormány ugyanis decemberben eldöntötte, hogy a következő öt évben, vagyis 2022-ig a Kemény Ferenc Program keretében így is, úgy is megépíti azokat a sportlétesítményeket, amelyek még hiányoznának az olimpiarendezéshez.
Ezek a következők:
- A Budapest Atlétikai Stadion a Kassay-hídnál. Ez egy tízezres szabadtéri atlétikai aréna lenne, amit egy egyetem használna, és az olimpia idejére 60 ezresre bővülne.
- Egy atlétikai csarnok, az Új Budapesti Teniszközpont, valamint a Budapesti Xtrém Szabadidő Park (BMX, vadvízi kajak-kenu) Észak-Csepelen.
- A Dunai Evezős Központ a Ráckevei Duna-ágnál.
- Az Új Budapesti Velodrom a III. kerületben, a Gázgyár területén.
- A Takács Károly Nemzeti Lövészeti Központ a nagytétényi lőteren.
- A Nemzeti Lovas Központ Üllőn.
- Egy új, hatezres hokiaréna a Kisstadion helyén.
- Egy új épületrész a Syma Csarnokban.
Egyelőre az előkészítés zajlik, így nem tudni pontosan, mennyibe kerülnek majd ezek a fejlesztések, de két dolog biztos.
Mindegyiknek több értelme van, mint a vidéki kisvárosokban sorra épülő modern futballstadionoknak, hiszen inkább legyen minden sportágnak egy korszerű központja, mind egy sportágnak minden faluban stadionja.
Ha felépülnek, olimpiarendezés esetén tényleg nem kellene sportarénákra költeni. Csak a szervezésre, amit nagyrészt a NOB áll, infrastrukturális fejlesztésekre, például a csepeli HÉV vagy Ferihegy közlekedésének modernizálására, amikre előbb-utóbb mindenképp szükség lesz, valamint az olimpiai falvakra, amelyek utóhasznosítása az ötkarikás játékok után közalkalmazotti és nagycsaládos lakóparkként, kollégiumként biztosított.
Hát ez ellen kampányol most a MoMo.”