Londontól Trumpig: hatalom, pénz, politika – Földi László és Horváth József az Erőtérben

A felszíni politikai csatározásokat egyre inkább felülírják a mélyben zajló globális gazdasági játszmák.

Az Exxon Mobil vezére lesz az új amerikai külügyminiszter. Szép kilátások a klímavédelem előtt. A Közel-Keleten pedig majd a „demokrácia-export” című ideológiai gyarmatosítás helyébe lép a nyers gazdasági érdekérvényesítés.
„Az Exxon Mobil vezére lesz az új amerikai külügyminiszter. Szép kilátások a klímavédelem előtt. A Közel-Keleten pedig majd a »demokrácia-export« című ideológiai gyarmatosítás helyébe lép a nyers gazdasági érdekérvényesítés. Ahogyan azt a Bush-Cheney adminisztráció alatt láthattuk. S még mondja valaki, hogy a mindenkori amerikai kormányzat nincsen az óriásvállaltok zsebében. A kérdés csak annyi: a Wall Street vagy az olajcégek zsebe a nagyobb?”