Tapintható volt a feszültség a stúdióban: összecsapott Deák és Fodor (VIDEÓ)

Komoly vita kerekedett Ukrajna uniós tagsága kérdésében, de véleményütköztetés történt Rogán Antal amerikai szankciós listáról való levétele kapcsán is.

Már abban sem ért egyet senki, hogy mi a kamuhír: ami az egyiknek kamu, az a másiknak az Igazság, ami az egyiknek fact-check, az a másiknak cenzúra.
„1. A címben csupa nagybetű van
Elég ritkán fordul elő, hogy létező híreket így kelljen az olvasó arcába ordítani. Ha egy cím ezt teszi, érdemes gyanakodni.
2. A cím olyasmit állít, amit a szöveg nem támaszt alá
Hiszen ha már megvan a kattintás, szinte mindegy is, mi van a szövegben. Ha egy ígéretes cím után a szöveg csak csalódást okoz, nem benned van a hiba.
3. Nincs szerző, vagy álnéven van írva a cikk
Igen, ilyen előfordul az Igazmondó Médiában is, néha még alapos oka is van. A kamuhírek esetében viszont garantált, hogy ez a helyzet.
4. Az oldalnak nincs impresszuma, vagy ha van, nem derül ki belőle, hogy ki csinálja igazából
Ez már egy nyomozást (vagyis egy plusz kattintást) igényel, de megéri: ha az oldal, ahol megjelent, hogy ROGÁN ANTAL MEGEVETT EGY VÉDETT VIDRÁT, látványosan rejtőzködik, akkor valószínű, hogy Rogán Antal nem evett meg egy védett vidrát, Orbán Viktor bizalma pedig továbbra is töretlen iránta.”