Adott pár elegáns tippet Orbán Viktor a leendő német kancellárnak (Videó)
Két pontban fogalmazta meg intelmeit a magyar kormányfő.
Az előrelépés és az innováció kulcsa az, hogyan lehet a munkafolyamatokat és az életünket online felületre vinni és digitalizálni.
„A digitalizáció a globalizmussal karöltve diktálja ma a világ gazdasági fejlődését. Az előrelépés és az innováció kulcsa az, hogyan lehet a munkafolyamatokat és az életünket online felületre vinni és digitalizálni. (...)
A bankkártya ugyan a készpénzhez képest egy modernebb fizetőeszköz, ám mára már számtalan vetélytársa akadt. A PayPal, az Alipay, az Apple, az Amazon, a Google és még számtalan kis startup és nagy világcég dolgozik azon, hogy megtalálja azt a piaci rést és azt a nélkülözhetetlen szerepet, amely révén üzletfeleket és profitot generálhat magának. Támadják is a készpénzt a marketingbüdzséjük dollármilliárdjaival, miközben a bankjegyeket nem védi senki, hiszen a jegybankok – melyek a »termékek« gazdái – nem tehetik ezt, nem reklámozhatnak. De ma már a bankokat, a kártyatársaságokat (Mastercard, Visa) és a hagyományos elszámolási rendszereket, azok üzemeltetőit is össztűz alá vették. (...)
A készpénzes tranzakciók elleni egyik legfőbb vád az, hogy a fekete- és a szürkegazdaság melegágyai. Ebben van is némi igazság, bár van két érv, amelyek azonban a készpénz védelmében önmagukban is igen nyomósak. Az egyik az emberjogi: nevezetesen mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy anonim legyen egy vásárlásnál. Magyarul ne kelljen megadnia személyes adatait, elérhetőségét. A másik pedig szociális: az eldugott falvak lakói és az idős emberek számára a készpénz az egyedüli, s általuk könnyen kezelhető megszokott fizetési eszköz. Ha kötelezővé tennénk a készpénz-helyettesítő technológiák használatát, akkor az mindezek miatt komoly szociális problémákat szülne, társadalmi feszültségeket gerjesztene.”