László Petra díjat vett át Lezsák Sándortól! Jaj! Jaj! Meg pfjuj és pfuj! Megy a hörgés rendesen a hírre, mert hát László Petra nyilván nem dolgozhat, ergo nem készíthet filmet sem; ha meg ez így van, akkor abból logikusan következik, hogy jó filmet sem készíthet, abból meg az következik, hogy díjat sem kaphat.
Tök logikus tényleg, nem?
A Jó és a Rossz
No de miért is nem készíthet filmet László Petra? Hát azért nem lenne neki szabad, mert ő a főgonosz. Tudják, ő az operatőr, aki tavaly Röszkénél egy szír fickó, bizonyos Oszama al Abd al Mohszen felé rúgott. Mohszent ugyan nem találta el, de világra szóló hír lett belőle, meg jelkép is, az embertelenség, sőt, a magyarok embertelenségének szimbóluma. Plusz munkanélküli. Rögtön kirúgták. Nagyon helyesen egyébként. László Petra ottani viselkedése és rúgkapálása tényleg méltatlan volt az újságírói szakma alapelvárásaihoz.
Ennyiben meg is állhatott volna a történet, de nem állt meg, mert a CNN meg a többi nagyon fontos világértesítő feltétlenül a gonosz magyar lélek szimbólumát akarta faragni a nőből - és ehhez rendelkezésükre is állt minden eszköz. Ahhoz is, hogy Mohszenből is jelképet faragjanak: a szegény, elesett, segítségre szoruló emberét. Az ő képe is bejárta a világot, nyilatkozott fűnek-fának, ennek köszönhetően nem sokra rá fociedző lett belőle Spanyolországban, a getafei Cenafe futballedző-központban.
Miközben mi is történt vele? Megbotlott. Nem sérült meg ő sem, szerencsére a kisfia sem, szóval ha nagyon szikáran nézzük a történetet: elesett futás közben. Ilyen nyilván sosem történt még senkivel a világtörténelemben, indokolt volt hát, hogy világraszóló botrányként tálalja az esetet a CNN.
Az elnyomott, szegény menekült szobrát meg is faragták Mohszenből, az olyan apróságok meg már keveseket érdekeltek, hogy a fickó az al-Kaida szír szárnyának jelképét állította be Facebook-borítóképnek, majd miután erről néhány gonosz portál, köztük a Mandiner hírt adott, törölte magát a Facebookról. Az sem lett szalagcím, hogy a helyi kurdok álláspontja szerint az al-Nuszra Front tagja volt Mohszen. Arra sem kapta fel a fejét igazán senki, amikor röszkei majdnem megrúgatását élete legszörnyűbb napjaként írta le a szír: biztos nem passzolt volna a koncepcióba a kérdés, hogy ha ennél borzalmasabbat Szíriában sosem élt át, miért is menekül?