Jézus és a rock and roll jön a Petőfi Rádió után

2016. október 27. 08:04

Mindig abban hittem, hogy ha van az embernek egy értékrendje, annak folyamatos dialógusban kell állnia más véleményekkel. Én ennek keresem valamilyen formáját: a hívő keresztény alapú világlátás képviselete és az onnan való dialógus elindítása. Interjú.

2016. október 27. 08:04
Horváth Gergely
hvg.hu

hvg.hu: Az előbb kicsit mosolygott, amikor azt mondta, hogy az irányváltás szakmai kérdés volt. Ahhoz mennyi köze volt a döntésnek, hogy reagálni akart a közszolgálati rádió a rádiós piacon várható átrendezésekre?

H. G.: Lehet egy ilyen olvasata az átrendeződésnek, de én ilyen szakmai beszélgetéseken nem vettem részt. Mindenesetre tavaly októberben hétköznaponként egymillió embert ért el a Petőfi Rádió, és orientáló adónak számított. Ha az a döntés született volna, hogy bár más irányt vesz az adó, ugyanakkor a zenei vállalása (a magyar progresszív popzenei szcéna hatékony megjelenítése és támogatása) a közszolgálaton belül valamilyen formában megmarad, az még vállalható lett volna számomra. De erről nem volt szó, és ez is közrejátszott a távozásomban. Pedig a bátor megoldásra vannak jó példák. A BBC Radio One, amikor túlnőtte magát, és az volt a vád, hogy az adófizetők pénzén csinál egy kereskedelmi rádiókkal versenyző adót, akkor betett néhány undergroundnak számító dalt rotációba. Ez ugyan visszavágta a hallgatottságot, de inspiratívan hatott a zenei szcénára, ráadásul e dalok közül több idővel bekerül a mainstreambe is. Ez egy állandó hullámzás, amit a közszolgálat felől fel lehetne vállalni. Szerintem ez lett volna ideális. Én úgy látom, most a 2007-es vállalások teljes lebontása zajlik. (…)

hvg.hu: Merre tovább, mik a tervei?

H. G.: A drasztikusnak tűnő váltások az ember életében sosem véletlenek. A saját, amúgy bennem meglévő érdeklődést szeretném szélesíteni. Fél lábbal átlépek a zenei életből másfelé is. Az elmúlt egy év történései itthon és a világban azt mutatják, hogy komplexen jelentkező, vészjósló szellemi válság van. Ebben én, mint hívő ember, képviselek valamit vagy valakit. Mindig abban hittem, hogy ha van az embernek egy értékrendje, annak folyamatos dialógusban kell állnia más véleményekkel. Ebben látok óriási hiányt. Én ennek keresem valamilyen formáját: a hívő keresztény alapú világlátás képviselete és az onnan való dialógus elindítása.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bölcsbagoly
2016. december 04. 19:41
Alapvető tévedésben vagy, te idióta HVG-s! Nem dialógus kell, hanem tolerancia! A tűz és víz közt nincs kompromisszum lehetőség! Viszont létezik toleráns hozzáállás. Csak pont a libsik, akik folyvást toleranciáról prédikálnak ellenfeleiknek, a legkevésbé sem mutatnak hajlandóságot a minimális toleranciára sem. Nem a hívők szekálják, gyalázzák, zaklatják az ateistákat, hanem fordítva! Írja ezt egy nem hívő!
Zokni
2016. november 03. 08:30
"Alapvető tévedésben vagy, te idióta HVG-s! Nem dialógus kell, hanem tolerancia!" - írja. Ön félreérti sztem. Alany ugyanis magára vonatkozóan éppen hogy NEM a toleranciára - tehát a passzív megtűrésre -, hanem a párbeszédre utal - tehát arra, hogy VAN a két félnek mondandója egymás számára. Tehát oktalan a belemagyarázása, hogy a "libsik" a toleranciára sem hajlandóak. Mert speciel itt Alany még többre is. Egyébként Ön ezt csinálja: nem tolerál senkit, és semmit, csak lehülyézi az ellenszenves lapot.
catalina9
2016. november 01. 17:40
hát elvtárs a mainstream az nagyon fontos, ezt már a BBC is megmondta..
Zokni
2016. november 01. 02:59
"...ha agyonütnek se tudnám megfejteni, mit akart mondani." - írja. Alany a rock* és Jézus** között vél szoros kapcsolatot felfedezni. Én csak azt jegyeztem meg, hogy sztem nincs a műfajok között olyan, mely Istennek*** jobban tetsző volna a másiknál. Illetve, hogy maximum' mindet egyformán szeretheti: pl. a gregorián'' - bár kifejezetten egyházi eredetű, tudja... - nincs előnyben a Királlyal''' szemben. *Könnyűzenei műfaj ** Keresztények istenségnek minősített hírnöke *** Több féle kultúrában, más megnevezéssel a világmindenség láthatatlan, ámde omnipotens ura ' Legfeljebb '' Középkori egyházzenei műfaj ''' Elvis Presley a rokendrol királya Örülök, hogy...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!