Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
2016 és 2018 között a nettó bérek közel 20 százalékos emelkedését várom, ami 20 százalékos bruttó béremelést feltételez.
„2016 és 2018 között a nettó bérek közel 20 százalékos emelkedését várom, ami 20 százalékos bruttó béremelést feltételez. Amennyiben ma is a kétkulcsos szja érvényesülne (a Gyurcsány-kormány lemondáskori sávhatárainak reálértékével), akkor a nettó kereset fenti 20 százalékos emeléséhez 28-30 százalékos bruttó béremelésre lenne szükség, ami az éves inflációs ütemet becslésem szerint egy százalékkal megemelné 4 százalékra. Ez a 4 százalék pedig a 2018-ra 3 százalékot előrejelző az MNB számára a tűréshatár felső limitje.
2011–2012-ben az adózási döntések idején nem lehetett elkerülni az igazságosság és az észszerűség szempontjának ütközését. Az előző a magasabb jövedelműek nagyobb adóterhelésének fenntartása mellett szólt, az észszerűség viszont azt diktálta, hogy a jövedelemtöbbletek adóterhelését radikálisan csökkenteni kell. Végül a kettő közti vitát egy harmadik szempont, az egyszerűség döntötte el (lásd: söralátét-megfontolás). Az észszerűség viszont azóta önerősítő folyamatok elindulását is segítette.
Feltételezhető, hogy a döntéshozók fejében már ott volt az online pénztárgépek révén elérhető adótöbbletek ötlete és a jegybanki kamatcsökkentés lehetősége. Ezek megvalósítását nagymértékben megkönnyítette az egy kulcsra való áttérés. Ha mindez tudatos volt, akkor bevezetése merész, de távlatos döntés volt.”