„A tejfakasztásról a legtöbben már hallottunk, ám a babaváró bulinak még nincs akkora hagyománya hazánkban, mint Amerikában. Most összeszedtük, hogy mi szükséges ahhoz, hogy a lehető legjobban megünnepeljük egy új élet születését.
Babaváró buli
Az angolul »baby shower«-nak nevezett eseménynek az USA-ban már hagyománya van. A babaváró buli kettős célt szolgál: a kismama valószínűleg az elkövetkezendő időben utoljára kapcsolódhat ki és szórakozhat a barátnőivel, másrészt a barátok és családtagok beszerezhetik számunkra az eddig elmaradt babakelengyéket.
Az összejövetel Amerikában szigorú etiketthez kötött, de nekünk nem szükséges ezt ennyire mereven követnünk. A lényeg az, hogy jól érezzük magunkat a szülés előtt. A legtöbb esetben a babavárót nem az anyuka, hanem valamelyik lánytestvér vagy barátnő szervezi meg. Fontos azonban, hogy folyamatosan egyeztessünk a kismamával. Nem a meglepetésbuli a cél, hanem az, hogy a várandós kismama tehermentesítve legyen a szervezkedés alól.
(...)
Az amerikai babaváró bulik valamilyen tematika köré szerveződnek, aminek csak a képzelet szabhat határt. A játékok is sokszor ezzel a tematikával vannak összekötve. Egy pelenka party elengedhetetlen kelléke a pelenkatorta, amit a vendégek közösen készítenek el a kismamának. Ez körülbelül 50 pelenkából készül el, és a belsejébe elrejthetnek bodykat vagy cumisüvegeket is.
(...)
A játékok tárháza végtelen, annyit és olyan szórakozást találunk ki egy bababulira, amennyit csak akarunk. A lényeg, hogy a kismama és a vendégek is jól érezzék magukat. A program végeztével pedig köszönjük meg a résztvevőknek, hogy velünk ünnepeltek és hogy pénzt és időt nem sajnáltak arra, hogy a családbővítést ünnepeljék.
Tejfakasztó buli
A tejfakasztó bulit az újdonsült apuka tiszteletére tartják, ahol a barátok köszöntik és támogatják a férfit, akinek egy új időszámítás kezdődik az életében. S hogy miért tejfakasztás? Úgy tartják, az elfogyasztott alkohol mennyisége arányban van az anyuka tejtermelésével. A baráti összejövetelt az első napokban szokták megtartani, amikor az anyuka és a baba még a kórházban vannak. Míg a babaváró bulin általában a hölgytagok szoktak inkább részt venni, a tejfakasztón nincs szabály arra, hogy csak a férfiak ünnepeljék a kicsi érkezését.