Akinek minden propaganda, ami a saját világképébe nem illik bele, az nagyon szegény világba zárja magát
Én mindig elismerem, ha valaki tényszerűen bizonyítja, hogy nem volt igazam.
Schiffer András lelkesen állt ki Corbyn mellett. Az antiglobalista értelmiségi expolitikus kiállása felveti a kérdést, lehet még egyszer olyan a politika, mint a múlt században?
„Ám a régi vágású munkásvezér imázzsal házaló Corbyn számára a kitartás nem arc- és népszerűségvesztést hozott, hanem épp ellenkezőleg, presztízsnyereséget. A hétvégén megtartott országos szavazáson támogatottsága másfélszer annyira rúgott, mint a kihívójára, Owen Smith-re leadott szavazatok száma.
Mindez sokat elárul arról a politikai földindulásról, amit a brexit hozott. A továbbra is gyengélkedő Munkáspárt (jelenlegi támogatottsága 30 % a 39 százalékos kormánypárttal szemben) ezzel a furcsa, bumeráng hatást elért bizalmatlansági indítvánnyal világos jelét adja, hogy elitválsággal küzd. A párt támogatói a mostani szavazáson a 80-as éveket idéző Corbyn mellett álltak ki, aki a vasút államosítását ígéri, bizalmatlan a NATO-val szemben és a monarchiát is rövid úton megszüntetné, míg a pártvezetők és a frakció tagjai rövid úton megszabadulnának bukott vezetőjüktől. Ám nem világos, hogy akár Corbynnak, akár a pártelitnek milyen elképzelése lenne a brexit utáni helyzetben, ha az a szerencsétlenség érné a pártot, hogy váltópártként kormányra kerülne.
A hír furcsa magyarországi utózöngéje, hogy a magyar zöldpártként ismert LMP-t nemrég elhagyó alapító pártelnök, Schiffer András lelkesen állt ki FB-bejegyzésében Corbyn mellett. Az antiglobalista értelmiségi expolitikus kiállása felveti a kérdést, lehet még egyszer olyan a politika, mint a múlt században?”