Hobo dermesztő interjúban sózott oda Gyurcsánynak és az őt felkérdező libsiknek
Látod Majka, így is lehet…
Az egykori miniszterelnök ragaszkodik az őszödi hagyományokhoz, és ismét hazudik, ezúttal nem Őszöd előtt és Őszödön, mint tíz éve, hanem Őszödről.
„Kisfiam, a kommunisták hazudnak! – hányszor hallottam ezt az egyszerű igazságot néhai apai nagyapámtól, és hányszor legyintettem rá! Akkor azt hittem, én ennél már lényegesen korszerűbben gondolkozom, hiszen a világ nem fekete-fehér. Azóta rájöttem, a nagyapáknak megvannak a maguk egyszerűen működő igazságai. Ezt tanultam meg 2006 szeptemberében, az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülésekor.
Gyurcsány Ferenc hosszú interjút adott a Magyar Narancsnak a beszéd napvilágra kerülésének tizedik évfordulóján. Az egykori miniszterelnök ragaszkodik az őszödi hagyományokhoz, és ismét hazudik, ezúttal nem Őszöd előtt és Őszödön, mint tíz éve, hanem Őszödről. Pedig fontos volna, hogy ne Gyurcsány hazugságai maradjanak meg az utókornak a tizedik évfordulóról. Akik akkor alsó tagozatos általános iskolások voltak, ma már választópolgárok – ezért láttam szükségét az említett interjú »javított kiadása« megírásának.
(…)
Nézzük tehát, mit és miképp ferdít Őszöd szónoka tíz esztendővel az eseményeket követően. Gyurcsány igyekszik súlyos örökségét amennyire lehet, megszépíteni. Az interjú elején kijelenti, nem bánná, ha egyszer kiderülne, miképp szivárgott ki a szerinte »szenvedélyes« beszéd, amely »az egyik legjobb szöveg a rendszerváltás óta. Előadása nem »szenvedélyes«, hanem szimplán alpári volt, komoly napilapban idézhetetlen jelzőkkel. Gyurcsány azzal, hogy temperamentumosnak lódítja beszédét, azt kívánja elfedni, hogy egy hazáját szerető államférfi egyszerűen nem beszélhet így az őt megbízó országról, még akkor sem, ha baloldali. Odáig jut, hogy a szónoklatban csupán két-három »kiszólás, káromkodás« van, amelyek a gonosz ellenfelek kezébe erős fegyvert adtak. Magyarán, megítélése szerint ő csak őszinte volt, mások forgatták ki a szavait.”