Itt az új közvélemény-kutatás – mutatjuk mekkora a különbség a Fidesz és a Tisza között!
Számos kutatás látott napvilágot az elmúlt hetekben.
Az önkényuralom körülményei között nem érdemes túlságosan bízni a közvélemény-kutatásokban. Kádár Jánosról többször is kimutatták, hogy a nép többsége őt támogatja. Interjú.
„BB: A nép hangulata mitől változna meg? A lakosság többsége szerint rossz irányba mennek a dolgok, ennek ellenére az összes közvélemény-kutatás szerint a Fidesz toronymagasan vezet.
B. L.: Az önkényuralom körülményei között nem érdemes túlságosan bízni a közvélemény-kutatásokban. Kádár Jánosról többször is kimutatták, hogy a nép többsége őt támogatja.
BB: Ez 1965-ben így is volt, sőt: 1975-ben is.
B. L.: Nem tudjuk, hogy így volt-e, ugyanis önkényuralom idején nem lehet érdemi fölméréseket készíteni. Márpedig most önkényuralom van. Ebből az következik, hogy nem érdemes túl nagy jelentőséget tulajdonítani a közvélemény-kutatásoknak.
(...)
BB: Nem fogom az egész politikai palettát fölsorolni, úgyhogy már csak két nevet mondok: Gémesi György gödöllői polgármester és Somogyi Zoltán szociológus, politikai elemző. Állítólag ők pártalapításban gondolkoznak. (Kedd délután Somogyi a Facebookon azt írta: nem tervez pártot alapítani – Sz. P.) Úgy hírlik: fölmerült egy konzlib párt megalapításának gondolata.
B. L.: Konzervatív és szabadságelvű párt megalapítására már nincs szükség, hiszen ezt az értékrendet képviseli a Modern Magyarország Mozgalom.
BB.: S arról van-e szó, hogy a fölsorolt négyek közül bárki belépne a Momába?
B. L.: Egyelőre nincs.
BB: Maximum bő másfél év múlva parlamenti választás, a Momát pedig a közvélemény-kutatók nem mérik. Hogy lesz ebből az Országgyűlésbe kerüléshez szükséges öt százalék? Egyáltalán: önálló listával indul a Moma?
B. L.: A közvélemény-kutatásokról már kifejtettem a véleményemet, úgyhogy az égvilágon semmilyen jelentőséget nem tulajdonítok annak, hogy melyik pártot mérik és melyiket nem. Mindenesetre mérni csak parlamenti pártokat szoktak, parlamenten kívülieket nem.”