Hamarosan hivatalosan is elindul a fizetős munkahelyi Facebook, a Facebook at Work, állítólag az alkalmazottak érzelmeit olvasó mesterséges intelligenciával.
2016. szeptember 28. 11:00
p
0
0
8
Mentés
„Közel két év fejlesztés után, 450 céggel máris a fedélzeten, októberben hivatalosan is beindulhat a Facebook at Work, a közösségi hálózat aktív felhasználók számára havidíjas céges platformja.
A Facebook egyelőre nem közölte, mennyibe fog pontosan kerülni, többen viszont elmondták, hogy akármekkora cég feliratkozhat rá a közösségi hálózat honlapján. Cégek néhány hónapig próbálgathatják fizetés előtt. A szolgáltatást már 5,25 millióan használják, és a Menlo parki vezetőség bizakodik, hogy biztosabb bevételt generál, mint a központi termék hirdetései.
Teszt közben láttuk, hogy a Facebook at Work ismerős eszközöket használ: hírfolyamot, csoportokat, eseményeket és külön rá fejlesztett Messenger appot. A céges chat kivételével mindegyiket ugyanaz az algoritmus működteti, mint magát a közösségi hálózatot. Érdekes – és potenciálisan disztópikus – csavar, hogy a Facebook állítólag olyan mesterséges intelligenciát alkalmaz az új termékben, amely megállapítja az alkalmazottak érzéseit. Másként fogalmazva, a Facebook at Work meg tudja tanulni, hogy az alkalmazottak mit éreznek céges témákkal kapcsolatban, úgyhogy legyünk észnél, mit mondunk chat-en a főnökről.”
Kérdezhetnéd persze, hogy minek beszélek itt önmagamról, amikor te vagy a levél címzettje. Azért, kedves Péter, mert megszólítva érzem magam. Általad érzem megszólítva magam. Győrffy Ákos írása.
A brit kormány és a Munkáspárt új mesterségesintelligencia-stratégiája komoly aggodalmakat kelt a kreatívszektorban. Neves írók, köztük Richard Osman és Kate Mosse hevesen tiltakoznak a művészeti alkotások engedély nélküli felhasználása ellen. A készülő szabályozás alapjaiban változtathatja meg a szerzői jogok védelmének rendszerét Nagy-Britanniában.
Az egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja a márciusban induló képzések kapcsán hangsúlyozta, a gyakorlatban nem a mesterséges intelligenciát fogják tanítani, hanem azt, hogy a gazdasági problémák megoldásában milyen alkalmazásokat célszerű használni.
Annak ellenére, hogy nem értek egyet Donald Trump belpolitikai programjával, politikai stílusával, Európát illető gazdasági elképzeléseivel, számítok arra, hogy elnökként változást hozhat az egyre elviselhetetlenebb állóháborúban.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 8 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
crydog
2016. november 05. 14:22
Munkahelyen nem dolgozni kéne? Csak érdeklődöm..Na persze aki a HR-en veri a faszát egész nap..