„Kedves Közönségünk!
Az elmúlt időszakban nagyon sokan megkerestetek bennünket, zenészeket, szerzőket, zeneipari szakembereket, klubok, fesztiválok szervezőit - aggódva, kétségbeesetten, néhol már-már dühösen a Petőfi Rádióban történt változások miatt. A legtöbben arra ösztönöztetek minket, hogy próbáljunk meg mi valamit tenni az utóbbi időben a rádióban tapasztalható negatív tendenciák ellen.
Ezzel a levéllel szeretnénk jelezni felétek, hogy a problémát mi is látjuk, halljuk.
Az elmúlt években nagyon sokat köszönhettünk a Petőfi Rádiónak. Az igényes könnyűzenei kultúra támogatója és felkarolója volt. Egy friss zenei fórumot teremtett, ahol olyan zenekarok kaptak bemutatkozási lehetőséget, akiknek értékes alkotásai korábban nem jutottak el hasonló csatornán keresztül a közönséghez.
A Petőfi Rádió közvetlen hatással volt a magyarországi klubéletre és fesztiválkultúrára is. Túlzás nélkül mondhatjuk, a magyar populáris zene formálójává vált és egy teljes generáció életének lett meghatározó eleme. Olyan közmédium jött létre, amelyre nemcsak mi lehettünk büszkék, akikről szólt a rádió, hanem a produktumainkat kedvelő sok százezres hallgatóság is magáénak érezte. Ki merjük jelenteni: a Petőfi Rádió magyar könnyűzenei értékteremtésben vállalt eddigi szerepe és hatása elvitathatatlan.
A közönségünkhöz hasonlóan mi is azt érezzük, hogy ez a rádió mostanában jelentős változáson megy át. Nem csak a zenei kínálat terén, de a rádió hangvételében, stílusában is. Ezért a szakma számos képviselője megbeszélésen vett részt a Petőfi Rádió aktuális vezetőivel, ahol jeleztük aggodalmunkat.
Az egyeztetés alapján tudjuk, hogy a megújult Petőfi szélesebb közönségnek kíván szólni, még azzal a kockázattal is, hogy ezáltal elveszítheti a mostanit – benneteket és bennünket.
A változást jelzi az is, hogy olyan emblematikus figurák és műsorok tűnnek el a rádióból, akiket ti is szerettetek, számunkra pedig szakmai garanciát jelentettek.
Ezért úgy döntöttünk, szeretnénk veletek közösen nyíltan is hangot adni félelmeinknek.