„Disclaimer: Ex-VS-es újságíróként meg sem próbálok úgy tenni, mintha közömbös lennének azzal, ami most történik a lapnál.
Minden tiszteletem a VS-től most felálló újságíróknak, de szerintem nem nekik kellene most felállniuk. Mert miközben arról van szó, hogy a Magyar Nemzeti Bank közel félmilliárdot tolt bele egy lapba az alapítványain keresztül, akkor valójában a fő kérdés az kéne, legyen, hogy a jegybanknak egész pontosan miért feladata az, hogy újságokat pénzeljen. Nem sérti-e meg a sajtószabadságot direktbe az a szervezet, tulajdonos és állami vezető, amelyik inkubátorként csatornáz be közpénzt egy hírportálba?
Az a durva tanulsága van a VS-MNB-sztorinak, hogy a jelenlegi kormány nem elég, hogy közpénzen százmilliárdokból összegründolt magának egy nézhetetlen köztévét, további milliárdokból egy Magyar Időket, egy Ripostot, egy 888-at, egy Lokált és újabb tízmilliárdokért egy befogadhatatlan TV2-t, akik 0-24-ben tolják a kormánypropagandáját, akkor a Faktor létrehozásával és a VS bevásárlásával még azt is meg akarja határozni, hogy mi legyen az ellenzéki lapok témája. A VS ugyanis nem kormánypropagandát tolt, a most felálló újságírók rendszerkritikusan végezték a munkájukat, ahogy az tőlük elvárható volt, a lehető legszínvonalasabban. Mivel a menedzsment soha semmiről nem szólt előre (még az adminrendszer fejlesztéséről is csak a finisben szóltak a dolgozóknak, ahogy az is bevett volt, hogy a lapigazgató a szerkesztőséggel együtt tudta meg, hogy ki van rúgva, előtte semmilyen figyelmeztetést nem kapva) készséggel elhiszem bárkinek, hogy nem tudott arról, hogy honnan kapja/kapta a fizetését.
Viszont amikor a jegybank bevásárolja magát valahova, akkor az mindig ott van kimondatlanul, hogy bizonyos éles helyzetekben, kényes történetek majd nem jelennek meg az oldalon. Az MNB-nek – a központi magyar jegybanknak – nem feladata lapok üzemeltetése, nem feladata a közvélemény formálása, de még a hiteles tájékoztatás sem kötelessége. Nincs más célja annak, ha mégis a lappiacra megy, mint az, hogy korlátozza a sajtószabadságot. Vagyis egy demokratikus rendszer papírion demokratikus közintézménye a demokrácia egyik legfontosabb eszközét akarja befolyásolni.