Londoni kutatók bitcoin-szerű digitális pénzt fejlesztettek a központi banknak.
2016. március 16. 15:00
p
0
0
0
Mentés
„Hála a központi bank által ellenőrzött bitcoin-szerű új RSCoin rendszernek egyre életképesebb lehet a virtuális pénz. A rendszert a Bank of England megrendelésére fejlesztették a University College London (UCL) kutatói.
Az RSCoint titkosítás védi a csalásoktól, hamisításoktól. A hitelesített digitális pénzmozgásokat digitális főkönyvben jegyzik fel.
Az RSCoin azonban különbözik a bitcointól, mégpedig abban, hogy a központi bank átvizsgálja a titkosított főkönyvet. A bank a pénzkínálat szabályozásához is rendelkezne speciális titkosítási kulcsokkal, és kívülálló szervezetek kis csoportját választaná ki új tranzakciók kivitelezéséhez, amelyeket szintén bejegyeznének a központi főkönyvbe.
Sarah Meiklejohn, UCL-kutató szerint mivel az RSCoin központi tervezése lehetővé teszi nagyon nagyvolumenű pénzmozgások kezelését, meghatározó kereskedelmi bankok tölthetnék be ezt a szerepet.
Bhagwan Chowdhry, a Los Angelesi Kalifornia Egyetem kutatója úgy véli, hogy az RSCoin-típusú rendszerek fellendíthetik a kereskedelmet, és világviszonylatban is sokkal hozzáférhetőbbé tennék az alapvető pénzügyi szolgáltatásokat.
A felhasználók többsége azért fogadná el hamar és élne vele, mert biztonságos és könnyen kezelhető. A virtuális pénz a központi bankoknak is tetszene, mert a főkönyv egészen pontos, aprólékos feljegyzéseket tartalmazna pénzügyi tevékenységekről.”
A kedd délutáni, az alapkamatot változatlanul hagyó döntését követően decemberben újra kamatdöntés előtt áll majd a magyar jegybank. A Makronóm Intézet elemzője szerint a globális gazdasági hatások miatt indokolt a kivárás, így az idei évre kamatvágás már nem valószínű, a csökkentési ciklus folytatása a jövő évre tolódhat.