„Ki akartam találni valami jobb módszert arra, hogy hogyan kommunikáljunk gépekkel, amelyek aztán különféle dolgokat készíthetnek, tehetnek. Az e célra legalkalmasabb gépek közé tartozó ipari robotok jól alkalmazkodnak és hasznosak is. Ezért fejlesztettem a nyílt forrású Quipt szoftvert.
A joystick-alapú robotprogramozási módszert helyettesítő Quipt mozgásrögzítő (motion capture) rendszerével a gép látja, hol használ kamerákat.
Szemet adtam a nagy ostoba robotoknak, hogy tényleg érzékeljék is a környezetüket.
A robot látja a követendő markereket a személy kezén vagy ruháján, utánuk ered, a nyomukban jár, utánozza a mozgásukat, vagy pedig a markerek elkerülésére utasítják. Mindkettőnek megvan a maga célja: az előbbi az intelligenciáját, az utóbbi a biztonságérzetét növeli.
Az igazán izgalmas, ha ellenőrzött közegből élő környezetbe, például osztályterembe vagy építkezésre visszük ki ezeket a gépeket.”
Hol tart Magyarország az MI nyújtotta lehetőségek alkalmazásában? Mely szektorokat érinti ez a technológiai áttörés a leginkább? Hogy áll e terület jogi szabályozása? Utánajártunk.
A népszerű Facebook oldalt működtető Vas vármegyei gazda beszélt lapunknak a kezdetekről, a jobboldal melletti kiállásról, a kormányzati támogatás hatásaitól, Ukrajna gyorsított uniós felvételének veszélyeiről és az lmbtq-lobbiról is.
A tűzoltóság információi szerint a tűzeset több millió forintos kárt okozott az érintett vendéglátóipari egységek üzemeltetőinek, illetve a megrongálódott jármű tulajdonosának is.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 1 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
még fokozza
2016. március 08. 09:48
Az gép látni fogja a balesetveszélyes helyeket. A robotok hamarosan utasítanak, hogy hová mehetünk...