A világ pénzét követeli Oroszország a Google-től
Akkora bírságot szabtak ki az amerikai cégre, ami sokkal több az egész világ össztermékénél.
Biztos van olyan iskola, ahol a trigonometriát magoltatják a tanulókkal. De a trigonometria egyébként nagyon egyszerű rendszere pont az életünknek egy olyan látványos szelete, aminek a megértése nélkül döbbenetesen sok dologból ki vagyunk zárva.
„Halácsy Prezi Péter és Horn György, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium vezetőjének vitájáról tudósít épp most, jelenleg is vezető pozícióban a 444, a következő címmel: A Google használata fontosabb, mint a trigonometria.
A cím megismétlődik alcímként is, alatta pedig az újságíró egyetértőleg idézi Halácsy Pétertől a fenti tételt. Amit lehet igaznak gondolni, lehet háborogni miatta – én biztos, hogy naponta többször indítok el Google.keresést a gépeimen, mint szögfüggvényszámítást –, de azért mégis marad az emberben valami rossz érzés.
A magolás rossz, a kreatív tanulás jó, ezt én is megerősítem minden olyan társaságban, ahol erről megkérdeznek (fúj évszámok, hajrá összefüggések megértése, logika fejlesztése); csakhogy a 444-szöveg azt sulykolja, hogy a trigonometriát magolni kell, tehát rossz, míg a Google-keresés kreatív, tehát jó.
Biztos van olyan iskola, ahol a trigonometriát magoltatják a tanulókkal, de akkor könyörgöm: azt most zárassuk be, mondjuk azonnal. De a trigonometria egyébként nagyon egyszerű rendszere pont az életünknek egy olyan látványos szelete, aminek a megértése nélkül döbbenetesen sok dologból ki vagyunk zárva.
Abba pedig belegondolni is csodálatos, hogy a két – állítólag – eltérő megközelítés egyesítéséből milyen távlatok nyílnak: fogjuk magunkat, és keressünk rá Google-lel a »trigonometria« kulcsszóra. Megtalálhatjuk ezzel ugyanis ezt az itt következő ábrát, amivel nagyjából egy perc alatt el lehet magyarázni a trigonometria alapjait bárkinek – s még csak belehalnia sem kell az erőlködésbe.”