Megfejtették Európa kudarcának legfőbb okát – a baj nagyobb, mint bárki hinné
Fokozódik a bizonytalan, kiszolgáltatott helyzet.
Ez beleillene abba az egyre nyilvánvalóbb orosz geopolitikai stratégiába, amely függő helyzetű de facto államokat hoz létre a kritikus térségekben.
„Szíria tengerparti sávja, az alevita törzsterület pedig orosz védőszárnyak alatt őrizheti meg a szír államiság maradékát – valamint a tartuszi orosz haditengerészeti támaszpontot, ami jelenleg Oroszország egyetlen hídfőállása a Földközi-tengeren (hamarosan kiegészülve az alevita fellegvár, Latakia mellett épülő új orosz katonai bázissal).
Ez beleillene abba az egyre nyilvánvalóbb orosz geopolitikai stratégiába, amely függő helyzetű de facto »államokat« hoz létre a kritikus térségekben. A Moldovából kiszakított Dnyeszter-menti Köztársaság, a Grúziától önállósodott Abházia és Dél-Oszétia, az Azerbajdzsán területéből kiszakadó Hegyi-Karabah (és a szomszédos megszállt területek), vagy legújabban az Ukrajnában különleges státuszt kapó Donyeck és Luhanszk »népköztársaságai«. Egy így létrejövő alevita államalakulat továbbra is szilárd támasza lenne az orosz geopolitikai törekvéseknek.
Ugyanakkor esélye lenne a hallgatólagos nemzetközi elfogadtatásra is, mivel az aleviták biztonságának megteremtése újabb menekülthullámtól tehermentesítené Európát, és menedéket adhatna a szélsőséges vallási fanatizmus által üldözött térségbeli keresztényeknek, vallási kisebbségeknek is.”