„– Miért lenne érdeke a hosszú idő után végre úgy-ahogy a gazdaságot fejleszteni akaró és a nép életszínvonalát növelő, a radikális iszlámmal naponta megküzdő Oroszországnak egy támadó háború kirobbantása?
– Lenne elegendő erőforrása Oroszországnak egy ilyen háború megvívásához akkor, amikor például az energiahordozók révén beáramló bevételek jelentősen megcsappantak az utóbbi időben?
– Nincs abban ellentmondás, hogy miközben az Európai Unió országait jelentékeny gazdasági veszteségek érik az Oroszország elleni szankciók miatt, az USA vállalatai növelték forgalmukat az orosz piacon?
– Ha annyira kiéleződött a feszültség a NATO és Oroszország között, akkor miért zavartalan a NATO vezető ereje, az USA, illetve Oroszország űrkutatási együttműködése, beleértve az amerikai űrhajósok oroszországi kiképzését, illetve az amerikai űripar orosz rakétahajtóművekkel való ellátását is?
– Van-e összefüggés Zbigniew Kazimierz Brzeziński, az egykoron az USA több elnökét is nemzetbiztonsági tanácsokkal szolgáló politológusnak az Oroszország erőforrásai fölötti amerikai ellenőrzés megszerzését célul kitűző tanai és aközött, hogy egyre szorosabb az amerikai támaszpontgyűrű Oroszország körül, s hogy mára az amerikai fegyveres erők számára gyakorlatilag lőtávolságon belül került Moszkva és Szentpétervár?
Nosza, lehet töprengeni! Mindenesetre – ellentétben a nézettség, a kattintás szám, az olvasottság, a hallgatottság növelésében érdekelt médiumok sokkoló sugalmazásával – a józan ész azt mondatja velünk: nincs küszöbön a világháború.”