Mit hoz Európának a brit konzervatív győzelem?

2015. június 24. 17:59

A transznacionalizmus, a globalizmus, a határok megnyitása és eltörlése, illetve a transznacionális szervezetek megerősítése már nem tűnnek olyan fontosnak, mint a második világháború utáni időkben.

2015. június 24. 17:59
Rózsa Kitti
Danube Institute blog

„»A tory győzelem Európa veresége« című cikkében Patrick J. Buchanan a brit választási eredményeket, és ezeknek lehetséges következményeit értékeli a The American Conservative oldalán. Véleménye szerint David Cameron a legsikeresebb konzervatív vezető Margaret Thatcher óta, ez a siker azonban országának széteséséhez és a britek Európai Unióból való kilépéséhez is vezethet.

A szerző úgy látja: a toryk sikeres lejárató kampányt indítottak a Munkáspárttal szemben, nem csak arról sikerült meggyőzniük a közvéleményt, hogy Milibandék túl szélsőséges nézeteket vallanak, de arról is, hogy az általuk vezetett kormány a szecesszionista Skót Nemzeti Pártnak (SNP) lenne kiszolgáltatva. A Munkáspárt északi bástyáját is elvesztette, Skóciában alulmaradt az SNP-vel szemben.

Buchanan szerint ennek egyik következménye az lesz, hogy a skótok hamarosan új népszavazást fognak követelni az elszakadásról, amelynek az előzőnél sokkal nagyobb esélye lesz a sikerre. Ehhez Angliában is támogatókat találhatnak: az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) és az EU-szkeptikus tory képviselők is népszavazást ígértek az EU-ból való kilépés kérdéséről 2017-ben, amely számukra pozitív kimenetelű lehet, ha az EU-párti skótok elszakadnak és nem szavaznak; így érdekük, hogy támogassák a kezdeményezést. A skót önállósodás a Konzervatív pártnak is kedvezne, egy Angliából, Wales-ből és Észak-Írországból álló Egyesült Királyságban biztosítva lenne többségük.

Skócia önállósodása reflexreakciókat váltana ki Európa több pontján: ugyanígy szakadna el Katalónia Spanyolországtól, Veneto tartomány Olaszországtól és Flandria Belgiumtól. Az EU-n belül a felbomlást pártoló erők erősebbek, mint azok, akik a politikai és gazdasági kötelékek erősítését célozzák. A transznacionalizmus, a globalizmus, a határok megnyitása és eltörlése, illetve a transznacionális szervezetek megerősítése már nem tűnnek olyan fontosnak, mint a második világháború utáni időkben. »Jean Monnet, Európa Atyja már a múlté.« Eljött Marie Le Pen és Nicola Sturgeon ideje: 2015 a patriotizmus, a populizmus és a nacionalizmus éve. Az államok szeretnék visszaszerezni a határaik feletti ellenőrzés jogát az EU-tól és korlátoznák a bevándorlást is. Elsősorban a mediterrán térségről érkező arab, afrikai és muszlim menekültek számát akarják csökkenteni, akik nem tudnak asszimilálódni az európai társadalmakba. Buchanan szerint az európaiak vissza akarják szerezni függetlenségüket, olyan nemzeteket akarnak kiépíteni, amelyek kifejezik igaz identitásaikat: valami olyasmit akarnak elérni, amiért az amerikaiak kezdtek el harcolni 1775-ben, amikor maguk is szakítani akartak brit anyaországukkal.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zolka50.50
2015. június 24. 21:49
A szokásos amerikai ostobaság. Teljesen rosszul látja a brit eseményeket, kezdve a választási kampánytól. Néhány otthoni szakértőre emlékeztet, akik néhány újságcikk elolvasása után magabiztosan mondanak ostobábbnál ostobább véleményeket.
aleb19
2015. június 24. 19:43
nem veletlenul alkalmazza orban az angol aranytalan valasztasi rendszert: demonizald a balosokat /otthon a fakebaloldalt/ es mukodtess egy fasiszta partot /ukip-jobbik/ ami elviszi az amugy baloldalra szavazo lumpenprolik szavazatait, ez a tuti recept egy konzervativ partnak
OberEnnsinnen
2015. június 24. 18:17
" Elsősorban a mediterrán térségről érkező arab, afrikai és muszlim menekültek számát akarják csökkenteni, akik nem tudnak asszimilálódni az európai társadalmakba. Buchanan szerint az európaiak vissza akarják szerezni függetlenségüket, olyan nemzeteket akarnak kiépíteni, amelyek kifejezik igaz identitásaikat." Ez mind szép és jó, lenne... Ami bennünket illet, Magyarországnak semmi mást nem kell csinálnia, csak mint amit már 700 éve elkezdett: "A magyar–török háború (1366–67) az Oszmán Birodalom és a Magyar Királyság első bizonytalan kimenetelű összecsapása volt a Balkánon, bolgár területen, Padova, Savoya, a Pápai Állam, Franciaország, Velence, a Bizánci Birodalom és a Leszboszon uralkodó I. Ferenc szövetségében. A történészek szerint elsőként I. Lajos király hada ütközött meg a törökökkel, így ő tekinthető az első európai uralkodónak, aki összemérte erejét a kialakuló birodalommal. Közel kétszáz éves feltartóztató harc volt ez részünkről, míg a keresztény Európa kedvére fejlődhetett, mi kifogytunk-elfogytunk. Mindenekelőtt a háborúhoz legjobban szükséges matériából: a pénzből. Ma sem tehetünk mást, mint harcolunk! Ha pedig a nyugati nemzetek elmulasztják, hogy mellénk álljanak, azzal bűnrészesek lesznek Európa katasztrófájában. Ugyanis bármennyire hihetetlen, jelenleg Magyarország az egyetlen ország Európában, amely következetes abban az értelemben, amit Buchanan említ: "az európaiak vissza akarják szerezni függetlenségüket, olyan nemzeteket akarnak kiépíteni, amelyek kifejezik igaz identitásaikat."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!