Karácsony: Ha nem sikerül megállapodni, akkor én felgyújtom magam

A főpolgármester azt is leszögezte, hogy lesz Pride, és senki ne érezze magát veszélyeztetve.

Az újabb kép nyilvánosságra kerülése óta Karácsony hallgat. De azok is csöndben vannak, akik korábban kéjes elégedettséget éreztek a zuglói polgármester demagóg akciója kapcsán.
„Hálószaggató öngólt lőtt Karácsony Gergely, amikor a múlt héten a közösségi oldalán egy olyan képet tett közzé, amellyel a zuglói polgármesteri parkoló metamorfózisát igyekezett bemutatni. Míg 2013-ban a fideszes Papcsák Ferenc Mercedese pöffeszkedett az önkormányzat udvarán, addig 2015-ben már csak egyszerű kerékpárok szerénykednek ugyanott – sugallta a Párbeszéd Magyarországért (PM) regnáló politikusa. A választási kampányokat idéző, leegyszerűsített kommunikációs üzenet egyértelműnek tűnt: ti urizáltok, mi szolgálunk!
Négyévente is nehezen veszi be ezt az ember gyomra. A 2002 és 2008 közötti kormányok tanácsadójaként, majd az LMP és a Bajnai Gordon-féle Együtt–PM főállású politikusaként a (választó)polgárok befolyásolásában komoly gyakorlatot szerzett Karácsony azonban – meglovagolva a Fidesz egyes politikusai és azok holdudvara körül kialakult közhangulatot – egy dologról »megfeledkezett«: van annak a parkolónak egy másik, sokkal nagyobb része, ahol több tíz millió forintot érő autók sorakoznak. A hírek szerint ott parkol a polgármester főtanácsadójának Mercedese, Karácsony kabinetvezetőjének 3-as BMW-je, a szocialista Tóth Csaba Lexusa és párttársa, Hajdu Flórián alpolgármester 5-ös BMW-je is. Az újabb kép nyilvánosságra kerülése óta Karácsony hallgat. De azok is csöndben vannak, akik korábban kéjes elégedettséget éreztek a zuglói polgármester demagóg akciója kapcsán.”