Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
Gazdaságilag hanyatlik az öreg kontinens; az európai népesség öregedik, zsugorodik, állítja Buchanan. A meg nem született európaiak helyét az asszimilálatlan muszlim bevándorlók veszik át.
„Az ígért Európai Egyesült Államok nem jött létre, ellenben Európa gazdasági, demográfiai és bevándorlási gondokkal küzd. Kontinens-szerte populista pártok jönnek létre, amelyek elutasítják az uralkodó multikulturalizmust. Patrick J. Buchanan a The American Conservative-ban arról ír: ez egy válasz Európa identitásválságára. (...)
Elsősorban gazdaságilag hanyatlik az öreg kontinens. Európa az Egyesült Államokhoz képest lassan épül fel a válságból. 2013-ban a gazdaság csupán 1 százalékkal nőtt, míg az USA-ban 2,2 százalékkal. Decemberben a munkanélküliség 11,4 százalék volt Európában, míg Amerikában ez csak 5,6 százalék. A legalacsonyabb foglalkoztatási ráta, amely Reagan óta az amerikaiakat sújtotta, 62,6 százalék volt, Európában ez a szám 2013-ban 57,5 volt.
Továbbá az európai népesség öregedik, zsugorodik, eltűnőben van, állítja Buchanan. Egy nép egészséges fennmaradásához átlagosan 2,1 gyereknek kell születnie családonként. A születési ráta negyven éve ennél alacsonyabb Európában, jelenleg 1,6 az átlag.
Buchanan szerint a meg nem született európaiak helyét az asszimilálatlan muszlim bevándorlók veszik át, akik az európai nagyvárosok szegregált negyedeiben, Párizs „banlieau-iben” vagy Amszterdam külvárosaiban zsúfolódnak össze.
A bevándorlók, miközben nagyvonalú szociális juttatásokat kapnak, elutasítják új hazájukat és a demokráciával ellentétes radikális iszlám felé fordulnak − idézi Thorntont Buchanan. Az, hogy néhányuk a terrorizmus felé fordult, mint a francia-algériai testvérek, akik a Charlie Hebdo mészárlást elkövették; valamint az, hogy a becsületgyilkosságok, a kényszerházasságok és a poligámia még mindig él köreikben, csak növelik az ellenérzést az európai muszlimokkal szemben.
Egyre népszerűbbek Európa-szerte a populista pártok, mint a UKIP Angliában, a Nemzeti Front Franciaországban, vagy a nemrég megjelent PEGIDA mozgalom Németországban. Ezek a pártok nemsokára hatalomba kerülnek, véli Buchanan, és akkor lehetőségük lesz a bevándorlást korlátozni és az asszimilációt követelni, így a mostani kulturális konfliktus akár erőszakká is fajulhat.”