Gyűlölték és lerombolták a budapesti bérházak kupoláit, tornyait a kommunisták
Azzal, ahogyan az épített örökséggel bánik egy társadalom, bizonyítványt állít ki magáról – mondja a Budapest elveszett kincsei című kötet szerzője.
L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a Nemzeti Hauszmann Terv társadalmi testületének legutóbbi ülése után azt nyilatkozta a telekről, hogy az újra beépülhet.
„A bevallottan vitaanyagnak készült fejlesztési koncepció legfontosabb és legértékesebb ötlete kétségkívül a vár teljes külső körüljárhatóságának biztosítása, amit gyilokjárókkal, kolonnáddal, liftekkel képzelnek el – hol mire van ehhez szükség.
A koncepció dunai oldalra tervezett sétánya éppen abba a Püspökkertbe fut, ahol ma laza testtartással üldögél a padon a híres Kodály-szobor. A területen állt a két világháború között a tábori püspökség, a Dísz tér 18. szám alatti épületet azonban a jelentős háborús károk miatt elbontották, a kis tér ma közparkként funkcionál. A Potzner fémjelezte, hosszú távú, 25 évre készülő fejlesztési elképzelésekben már szerepelt az elképzelés, hogy a telekre visszaépüljön egy kisebb léptékű ház.
L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a Nemzeti Hauszmann Terv társadalmi testületének legutóbbi ülése után azt nyilatkozta a telekről, hogy az újra beépülhet. A nyilatkozatból kiderült, hogy a szomszédos karmelita kolostor épületébe és az itt felépítésre kerülő új épületbe költözik majd a Miniszterelnökség.”