Hivatalos: Gyurcsány emberének áll Tarjányi Péter
A biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán jelentette be a hírt.
Azért azt nem tudják elképzelni, hogy mennyire nehéz feldolgozni azt a helyzetet, hogy a börtön tetején séta közben találkozunk Hagyóval. Nonszensz látvány. Interjú.
„Ha azt mondja, rendben volt minden az erzsébetvárosi ingatlanok eladásával, akkor vajon miért önt találta meg az ügyészség? Miért nem egy másik MSZP-s polgármestert?
Ezt tőlem kérdezik? Nem nekem kell tudnom. Azt sem tudom, miért volt ilyen masszív a gyötrésem. Amikor letartóztattak, Budaházy Györggyel meg talán még egy rabbal csinálták meg azt, hogy korlátozták a külső kapcsolattartást. Egy sorozatgyilkossal ellentétben én hónapokig nem hívhattam egyszer sem a családomat. Vagy amikor édesapám meghalt, már előzetesben voltam, és csak ügyészi kísérettel engedtek a halálos ágyához. Apám már meghalt, én sírtam az ágynál, de az ügyész nem mozdult mellőlem. Hogy ezt miért csinálták velem, nem tudom mire vélni. (...)
Érdekes szituáció volt, amikor a börtönben találkoztam Hagyó Miklóssal, Wieszt Jánossal, Mesterházy Ernővel, a Főtáv vezérigazgatójával, a BKV jogi igazgatójával. Együtt jártunk az istentiszteletre.
Hogy zajlott egész pontosan egy ilyen beszélgetés, amikor összefutottak?
Furcsán.
Hagyó Miklóssal híresen rossz volt a viszonya, amikor mindketten politizáltak még. Vele sikerült legalább ott bent tisztázni a dolgot?
Nem beszélgettem vele nagyon. Azért azt nem tudják elképzelni, hogy mennyire nehéz feldolgozni azt a helyzetet, hogy a börtön tetején séta közben találkozunk. Nonszensz látvány. Elképzelhetetlen. Úgy, hogy másfél évvel azelőtt a fővárosi közgyűlésben találkoztunk össze.
Megtárgyalták, hogy juthattak ebbe a helyzetbe?
Az ügyeinkről nem tanácsos beszélni a börtönben. Már csak azért sem, mert felhasználhatnak ellenünk egy óvatlan megjegyzést. (...)
Nem haragudott meg az MSZP-re, hogy az ügye kirobbanásakor sokan cserbenhagyták?
Nem. Azért haragudni egy pártra, mert vannak benne olyan emberek is, akik szerintem nem megfelelően jártak el velem szemben, szerintem hülyeség. A jövőm szempontjából nem érdekes, hogy a múltban ki mit tett a pártban. Azt, hogy a letartóztatásom után azonnal elhatárolódtak tőlem, olyan hibának tartom, amiből azóta már tanultak. Az ártatlanság vélelmét mindig komolyan kell venni. A 2009-es helyzet olyan volt, hogy ha az ügyész állít valamit, akkor az lesz az ítélet. De azért emlékezzünk, az '50-es években volt ez divat. Az olyan ügyek, mint az enyém, kellettek ahhoz, hogy kezdjék kétkedéssel fogadni az ügyészségi bejelentéseket. Egyesek persze még most sem jutottak el a kételkedésig, amikor jöttek sorban az ítéletek, hanem azt mondták, hogy kommunista a bíróság.”