Már 2025-ben érezhetően emelkedik az életszínvonal
Közel kerültünk az 1000 eurós minimálbérhez és az egymilliós átlagfizetéshez.
Sokkal közelebb járunk az új javaslat lényegéhez, ha azt mondjuk: tegnap a döntéshozók elé került a családok költségvetése.
„Annak jóval nagyobb gazdasági jelentősége van, hogy a jövő évi költségvetés tegnap nyilvánosságra hozott tervezete ismét úgy számol stabil államháztartással és pénzügyi helyzettel, hogy közben a családoknak is százmilliárdokat juttat a közös kasszából. S az újonnan megjelenő elvonások – például a kafetériajuttatások adójának emelése – a töredékei lesznek annak, mint amit a büdzsére és a jövő évi adórendszerre vonatkozó javaslat együttesen az állampolgárok zsebében hagy. Ráadásul mindezt úgy oldja meg a kormány, hogy az előírtnál jóval kisebb szinten állítja be a tervezet a hiányt. Miközben a háromszázalékos deficit is elfogadható volna uniós vállalásaink alapján, a javaslat jóval merészebb, 2,4 százalékos mértéket tartalmaz. Ez azt jelenti, hogy úgy hozna érezhető javulást a mindennapokban a jövő évi költségvetés, hogy a jogalkotó még tartalék felállítására is talált lehetőséget. Mert ez a 0,6 százalékos különbség a két hiánycél között ennek nevezhető, méghozzá nem is kis mértékűnek. (...)
A nemzetgazdasági miniszter tegnap a banki elszámoltatás törvényének nevezte a büdzsére vonatkozó javaslatot. Valóban, a devizahitelek felszámolásával és az adósok kártalanításával kapcsolatos folyamat oroszlánrésze – ha nem akad meg az Alkotmánybíróságon – a jövő év során zajlik majd le. Ugyanakkor ebben kevésbé lesz részes a büdzsé, mint például az ifjú házasok adókedvezményének biztosításában, vagy abban, hogy a jövő július elsején elinduló új otthonteremtési programhoz rendelkezésre áll a szükséges fedezet. Sokkal közelebb járunk az új javaslat lényegéhez, ha azt mondjuk: tegnap a döntéshozók elé került a családok költségvetése.”