„Fájt nézni, ahogyan az Egyenes beszédbenszerda este Aszódi Attila, a paksi atomerőmű bővítéséért felelős kormánybiztos leiskolázta az ATV általában nagyszerű műsorvezetőjét, Kálmán Olgát. A műsorvezető sorba felmondta a hazai és külföldi zöld mozgalmak Magyarországra egyáltalán nem vagy csak félig-meddig érvényes közhelyeit, s ezt még megtoldotta azzal a – vélhetően – saját maga által kigondolt következtetéssel, miszerint a szél és napenergiával termelt villamosáramot akkumulátorban lehet tárolni. Ez bizony csacsiság. Kínos volt, ahogyan Aszódi elmagyarázta a nyilvánvaló fizikai tényeket: (1) ipari méretekben nem lehet tárolni az áramot, (2) ha nem fúj a szél, akkor a szélkerék nulla áramot termel; a napelemek pedig jobbára csak meleg vizet termelnek és nem áramot.
Lehet azon sajnálkozni, hogy Magyarország határai miért nem terjednek az óceánig, ahol nagy erővel és folyamatosan fúj a szél, hogy miért nincsenek magas hegyeink, amelyekre vízi erőműveket építhetnénk, és miért nem süt a nap annyit, mint a Szaharában. A földrajzi tények azonban tények, s ebből az következik, hogy a megújuló energiák tekintetében az Európai Unió országai között nálunk a legrosszabbak a természeti adottságok. Ez azt is jelenti – bár erről a mindenkori magyar kormányok általában szemérmesen hallgatni szoktak –, hogy számunkra az Európai Unió által kötelezően előírt megújuló energiaprogram egyértelműen hátrányos, a versenytársainkhoz képest magas költségek folyamatosan rontják az ország versenyképességét. S ha már itt tartunk, érdemes megemlíteni, hogy az ország természetföldrajzi adottságaiból következően egyetlen lehetőségünk volt: a Dunán vízlépcsőket építeni, mint ahogyan Németország, Ausztria és Szlovákia tette. Történelmi szerencsétlenség, hogy a bős-nagymarosi beruházás a rendszerváltás viharában ellehetetlenült. Ráadásul úgy, hogy az építésre, a visszabontásra meg a pereskedésre – mai áron – ráment vagy 2 milliárd dollárnyi közpénz!
Aszódinak abban is igaza volt, hogy hosszú távon a paksi atomerőmű bővítésének nincs alternatívája, és abban is, hogy a meglévő négy orosz technológiájuk blokk mellé nem lenne célszerű egy más nukleáris nagyhatalom technológiáját importálni.”