„A leginkább most az valószínűsíthető, hogy a gépet lelőtték, méghozzá a felkelők, a körülmények azonban több mint homályosak. A motivációról nem is beszélve.
S ha már az érdekeknél tartunk, e logika szerint a mostani tragédiából egyértelműen a konfliktusban közvetve érintett Egyesült Államok jön ki a legjobban. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a Boeing tragédiája mögött az amerikaiak állnak. Ahhoz viszont kétség nem fér, hogy Washington kezébe komoly ütőkártyákat ad az eset a szankciók kérdésében húzódozó Európával, de még inkább a Fehér Ház szemében túlságosan magabiztossá vált Oroszországgal szemben. S természetesen a médiát ezek után még kevésbé fogja érdekelni, hogy az úgynevezett terroristaellenes hadműveletben civileket ölnek, s a tragédia minden bizonnyal háttérbe szorítja a gázai szörnyűségeket, a közben megindult szárazföldi akciót is. S ne lepődjünk meg, lassan teljesen feledésbe merül az is, hogy mi indította el valójában a lavinát Ukrajnában. Ellenben borítékolható, hogy a nyugati fősodor sajtója Putyinon kéri majd számon a történteket.
S innentől már szinte mindegy, hogy ki, kik a felelősek közel 300, az egyre inkább eldurvuló orosz–ukrán vitákban egyáltalán nem érintett civil haláláért, a tragédia következményei beláthatatlanok. A felek átlépték a Rubicont, idegesen sodortatják magukat, s mind jobban feszíti őket a gyűlölet.”