Miskolci kérdések

2014. július 04. 18:53

Itt állok én is a kérdéskupac tetején, és én sem tudom a válaszokat. Lerasszistázhatnak, miközben ez az egész nem maradhat úgy sem, ahogy eddig volt.

2014. július 04. 18:53
Gréczy Zsolt
Gréczy Zsolt
Hírhatár

„Ha Pásztor 2009-ben - nem elég árnyaltan - leírt egy jelenséget a városi bűnözési statisztikáról, az együttélés nehézségeiről, akkor meg se fontoljuk, amit mond harminc év rendőri tapasztalatával a háta mögött? Meg se próbáljuk megérteni, hogy Miskolcon mitől van háromnegyede az Orbán-Vona párosnak az elhangzott mondatok után öt évvel? Vagy Miskolcnak most már annyi, maradjon is így? Úgy kell nekik? Majd Pestről megmondjuk, hogy ha valakik felszállnak a buszra Miskolcon, akkor nem illik rettegni? Biztos, hogy az eddig adott, amúgy helyes, de mégis csak tisztán emberi jogi válaszaink elégségesek ennek a ki nem beszélt konfliktusnak a megoldására? Elkészültek már a romák beilleszkedésére, oktatási, kulturális csatlakoztatására tervezett programok? Vannak már ehhez számítások, hogy mennyibe kerül, elindult már erről bármiféle társadalmi vita? Hogyan győzünk meg egy jelentős többséget arról, hogy adóforintjaikból bizony, százmilliárdokat kéne költeni erre a programra, miközben saját tartózkodásukat, félelmeiket, előítéleteiket is le kellene győzniük, hogy ez a több éves, talán évtizedes program sikeres legyen? A roma emberi jogi párt hány szavazatot is kapott a választáson?  

Gyűlölöm és megvetem a rasszizmus minden formáját, de az sem korrekt, hogy most a DK-ra próbálnak ráverni egy vádat, miközben három párt talált egy jelöltet, aki végre mozdíthatna valamit Miskolcon. Abban a városban, ahol a DK a közgyűlést megzavarva tiltakozott a romák kitelepítése ellen. Miért nem hallgatjuk meg Pásztor Albert terveit, elképzeléseit?

Eszembe jut a 2008-as Út a munkához program, amelyet a Gyurcsány-kormány vezetett be. Megvetés volt rá a válasz. Balliberális közírók egész hada gyalázta a közmunkát, mondván, rabszolgaság, éhbér és semmi más. Ma egy ország háromnegyede (!) tartja az Orbán-kormány (!) egyik legsikeresebb projektjének még akkor is, ha a feladat és az összeg, amit a közmunkás kap, gyakran megalázó, illetve kevés. Az emberek túlnyomó többsége azonban úgy látja, legalább csinálnak valamit ezek az emberek és van okuk arra, hogy reggel elinduljanak otthonról. Akkor az emberek túlnyomó többsége ostoba lenne? Vagy csak más válaszokat ad magában társadalmi kérdésekre, mint publicistáink és szociológusaink nagy része?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
enmar
2014. július 05. 20:09
...ikszlát...
enmar
2014. július 05. 20:08
Aldimandiner x. Mandialdiner x.
Csigorin
2014. július 05. 15:04
"Úgy kell nekik? Majd Pestről megmondjuk, hogy ha valakik felszállnak a buszra Miskolcon, akkor nem illik rettegni?" Haaat, eddig igy volt...
berzsian56
2014. július 05. 11:34
A racccistázás egy bumeráng effektus, ami most visszaüt. Már nem lehet vele szavazatokat nyerni.Sőt nevetség tárgyává válik. A nyolcvanas évek lengyelországában a rádió híradásai rendre így kezdődtek:"antiszociális elemek kezdeményeztek rendbontást". Mi volt erre a válasz? Nekem még ma is van valahol egy olyan kítűzőm, amit a krakkói egyetmisták viseltek ekkor. Az volt ráírva:" én egy antiszociális elem vagyok". A többiek meg jót mosolyogtak rajta.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!