Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Lázár különféle ügyekben előadott emlékezetes magyarázatait eddig is erős fenntartásokkal fogadta a józanabb közvélemény. Ezért kockázatos vele egy gyékényen árulni.
„A Magyar Telekom áthárította a felelősséget az Origo Zrt.-re; mondván, hogy »a médiában vitatott személyi döntést« az a menedzsment hozta, amelynek "az Origo.hu szerkesztőségének függetlenségét mindenkor biztosítania kell". Mármost ez kissé komikusan hangzik, mert az Origo Zrt. százszázalékos tulajdonosa tudvalevően a Magyar Telekom, ezért kevéssé életszerű, hogy az a bizonyos menedzsment tőle teljesen függetlenül dönt az Origo.hu főszerkesztői posztjáról. A mosakodás tehát – miszerint »a sajtóban megjelent hírekkel ellentétben a Magyar Telekomra semmilyen nyomás nem nehezedett a kormányzat részéről« – a legkevésbé sem oszlatta el a kancelláriával való együttműködés gyanúját.
Legfőképpen azért nem, mert maga Lázár is ugyanezt állítja. Márpedig az ő különféle ügyekben előadott emlékezetes magyarázatait eddig is erős fenntartásokkal fogadta a józanabb közvélemény. Ezért kockázatos vele egy gyékényen árulni, és ezt most a Magyar Telekom is megtapasztalhatja. Előbb kellett volna elgondolkodnia a cég vezetésének, vajon okos dolog-e közvetlenül a Lázár számára kényelmetlen közlések után – s egyáltalán, ebben a politikai helyzetben – eltávolítani az Origo.hu vezetőjét. Tudhatták volna, hogy túlságosan is nyilvánvaló lesz a döntés motivációja - és hát nem is adták semmi más indokát.
Bár mitagadás, azt akár értékelhetjük is, hogy nem próbáltak előállni valami kamuflázzsal. Hogy eljárásukat nem igyekeztek mondjuk Sáling Gergő nyilvános lejáratásával menteni. Inkább mintha arra számítottak volna, hogy a közvélemény megérti, nem volt más választásuk. Hiszen mára mindenki felfogta, mi folyik a médiában és a közélet más színterein. Végtére nem múlik el nap, hogy ne jönnének hírek a sajtószabadság elleni kormányzati merényletekről, meg persze azokról a közvetett »ráhatásokról«, amikor nem éppen valamely új törvény csap le a kiszemeltekre, hanem csupán egyik-másik intézmény avagy vállalat engedelmeskedik a felsőbb ukáznak.”