Féljünk-e az AfD-től?
A zsidó újságírónak, Rafael Korenzechernek igaza van, amikor állítja: az AfD Németország egyetlen reménye.
Ma hetven éve kezdődött a magyarországi zsidók deportálása. Mink András történész blogot indított a korabeli események emlékezetére.
Menetrend néven indított blogot Mink András történész a vidéki zsidóság 1944-es deportálásának kegyetlen mindennapjairól. A blogon minden nap egy települést emel majd ki a szerző, ahonnan hetven éve szerelvényeket indítottak a Német Birodalom felé.
Hetven éve, május 14-én például Nyíregyházáról 3200, Munkácsról 3169 zsidó származású magyar állampolgárt deportáltak. Az akció szigorú menetrend szerint zajlott:
„A gettóba terelt zsidók deportálását az I. zónában kezdték, amely Északkelet-Magyarországot és az 1939-ben újra elfoglalt Kárpátalját foglalta magába. A II. zóna az 1940 augusztusi második bécsi döntéssel Magyarországhoz visszacsatolt Észak-Erdélyt foglalta magába. A III. zóna az Észak-Magyarországot, beleértve az 1938 novemberi I. bécsi döntéssel Magyarországhoz visszakerült felvidéki területeket. A IV. zóna a Dunától keletre elterülő alföldi területeket foglalta magába, az V. zóna pedig a Nyugat-Magyarország területeit. Végül a VI. zóna a fővárost és környékét foglalta magában.”
A nyitóbejegyzés szerint az adatokat már publikált művekből, például Randolph L. Braham, A népirtás politikája c. 1997-es könyvéből veszi a szerző, mivel a „a magyarországi deportálások teljes földrajzi atlasza még nem áll rendelkezésre”. Éppen ezért pontos képet is nehéz adni, az adatok helyenként ellentmondásosak lehetnek, ezek korrekciójához további kutatásokra lenne szükség.