Az izraeli miniszterelnök megköszönte Orbán Viktor meghívását
Orbán Viktor péntek reggel hívta meg Benjámin Netanjahut Magyarországra.
Tisztelt Miniszterelnök Úr! Az elmúlt napokban több megdöbbentő, magyarázatot követelő információ is napvilágot látott az Ön szaúd-arábiai útjával kapcsolatban.
Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Az elmúlt napokban több megdöbbentő, magyarázatot követelő információ is napvilágot látott az Ön szaúd-arábiai útjával kapcsolatban. Ön azt reklámozta a szaúdi befektetők előtt, hogy Magyarországon milyen olcsón lehet dolgoztatni az embereket, és hogy a munka törvénykönyve mennyire rugalmas, vagyis mennyire kiszolgáltatottak a munkavállalók. Magyarország miniszterelnökeként hogyan árusíthatja ki a magyar embereket? Hogyan juthatott a magyar kormány vezetője odáig, hogy ahelyett, hogy a bérek növekedéséért és a jobban képzett munkaerőért dolgozna, olyanoknak tartja a markát, akiknek ezek a célok a legkevésbé sem állnak érdekükben?
A szomorú igazság az, hogy szaúdi látogatása során elhangzott nyilatkozatai nem ígértek többet és mást, mint amit az ön kormánya az elmúlt négy év során tett. A munkavállalókat megfosztották jogaiktól, tömegektől vágták el a tanulás és a saját erőből való felemelkedés lehetőségét, az országot egyre inkább a multinacionális vállalatok összeszerelő üzemévé tették, nyitott jövő helyett kaszárnyakapitalizmust teremtettek. Vajon mennyire érdeke Magyarországnak, hogy olyan befektetőket találjon, akik ezeket a feltételeket találják vonzónak? Mennyire lesznek stabilak és megélhetést biztosítóak az így keletkező munkahelyek?
Ugyanakkor Rijádban Ön nem csupán azzal hencegett, hogy a hazai munkavállalókat semmibe veszi, és kihasználhatóságukat kínálja fel a befektetőknek, de az is kiderült, hogy ebben még együtt is tud működni az előző kormányok olyan figuráival, mint Kóka János és a mögötte álló Gyurcsány Ferenc. Az elmúlt négy éves ciklus minden bizonnyal egyik legcinikusabb pillanata lehetett, amikor Szijjártó Péter intézett Kóka Jánosnak diplomata-útlevelet, hogy ezt követően Magyarország miniszterelnöke és Gyurcsány Ferenc érdekeltségei egymásra licitálhassanak a magyar munkavállalók kiárusításában. Újabb bizonyíték ez az ügy arra, hogy a fideszes és az álbaloldali elit csak a látszat szintjén egymás ellenfelei, a valóságban, aki önre szavaz, egyben Gyurcsányra is szavaz.
Miniszterelnök Úr!
A külföldi nagybefektetők helyett végre miért nem a hazai kis- és középvállalkozásoknak kínálnak stratégiai partnerséget? Tudott-e arról, hogy Kóka János is a Szaúd-Arábiába utazó üzleti delegáció tagja lesz, olyannyira, hogy korábban a Külügyminisztérium intézett számára ehhez diplomata-útlevelet? Tisztában volt-e azzal, hogy ezzel a diplomata-útlevéllel Kóka Jánosnak tavaly ősszel már Japánba is volt szerencséje elkísérni önt? Ha igen, akkor arra válaszoljon, hogy miért épp Kóka János és a vele Bulgáriában 2012 márciusában az Altus-ConsAlt Nemzetközi Tanácsadó Kft. tulajdonszerzése által közös Cellum-leányvállalatot alapító Gyurcsány Ferenc érdemelte ki az ön bizalmát? Kapott-e kielégítő választ a 2012 márciusában a Cellum bulgáriai leányvállalatával kapcsolatban szóvivőjük révén feltett kérdéseire? Avasson be minket abba is, hogy milyen érzés miniszterelnökként Gyurcsány Ferenc kijáróemberének lenni?
Maradt még pár napja, hogy ezekre a kérdésekre választ adjon. A jelek szerint Ön nem hajlandó nyilvános vitában elszámolni kormánya teljesítményével, pedig a válaszadás megtagadására már végképp nem jogosítja fel semmi, és kérdés is egyre több van.
Mielőbbi válaszát várva,
Budapest, 2014. március 27.
Schiffer András
a Lehet Más a Politika társelnöke