Apropó, a napokban kiszivárgott az észt miniszterelnök telefonbeszélgetése Kathrin Ashton uniós biztossal, amelyben arról beszélnek, hogy egyre nagyobb az egyetértés arra nézve, hogy az új ukrán koalíció által felbérelt mesterlövészek lőtték mind a tüntetőket mind a rendőröket s nem Janukovics emberei. Az új koalíció pedig nem akarja kivizsgáltatni az esetet. Késaőbb az észt külügyminisztérium megerősítette, hogy hiteles a nyilvánosságra került felvétel, amiben Umas Paet közölte, hogy a gyilkos mesterlövészeket, akik egyaránt lőttek tüntetőkre és rendőrökre, közel száz ember halálát okozva, a Maidan téri tüntetés vezetői bérelték fel:
Idézet a filmriportból: – There is now stronger and stronger understanding that behind the snipers, it was not Yanukovich, but it was somebody from the new coalition.
Az erdeti filmriport: http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/