Brüsszelben a helyzet változatlan: „Ne hagyjuk, hogy a fejünk felett döntsenek Ukrajna uniós tagságáról”

A jobboldali politikus úgy fogalmazott: „a baloldal nem változik, ne dőlj be a szép szavaknak, ne dőlj be az átverésnek”.

Az ország privatizáció során történő kiárusítása viszont semmiképpen sem siker, ahogy azt sem, hogy az igazságtétel dolgában nem történt semmi. Pedig kellett volna, rögtön a rendszerváltás első pillanataiban. Interjú.
„Két napja egy sajtótájékoztatón Schmidt Mária és Balog Zoltán a rendszerváltást »közös sikerként« értékelték. Ön szerint is sikeres volt?
Semmiképpen sem, én egészen másképp látom ezt. Természetesen vannak olyan elemei, amelyek sikeresek: sikerként könyvelhetjük el, hogy van parlamentarizmus, és hogy a szabadságfok merőben más lett. Az ország privatizáció során történő kiárusítását viszont semmiképpen sem siker, ahogy azt sem, hogy az igazságtétel dolgában nem történt semmi. Pedig kellett volna, rögtön a rendszerváltás első pillanataiban. (…)
A mai pártpreferenciákat, a 2014-es választásokat is a rendszerváltás következményeként vizsgálták tehát? Nem vagyunk azért ehhez már túl távol a rendszerváltástól?
Túl távol semmiképpen sem vagyunk. Emlékezzünk csak vissza az akkori időkre. A rendszerváltás úgy indult, hogy sorra alakultak a pártok. Három merőben új párt volt (MDF, SZDSZ, Fidesz), negyedikként pedig lehetett szavazni az MSZP-re. De volt három klasszikusnak tekinthető párt is: a történelmi kisgazdapárt, a történelmi szociáldemokrata párt és a történelmi KDNP. Lényegében tehát a pártpreferenciák akkor is így alakulhattak, és győzött az MDF, második lett pedig az SZDSZ. Olyan menetről lehetett beszélni, amiben benne volt ugyan a félreértés és a választók tudatos megtévesztése (emlékezzünk csak az SZDSZ antikommunista demagógiájára, majd arra, hogy koalíciót kötöttek az MSZP-vel), de a politikai mozgás és tudatállapot tekintetében felállt egy alapstabilitás. Miután megszűnt az MDF és az SZDSZ, ezek a szavazók lényegében ugyanarra az ideológiára szavaznak továbbra is, csak egy másik párt képében.”