„A keresztyénség számos felekezetben végzi szolgálatát – mit jelent az ige kérdése ebben a megosztottságban? Egyáltalán, mennyire tekinthető a felekezetiség megosztottságnak?
Meggyőződésem, hogy a manapság »elvárt« és »divatos« ökumenikus kifejezéseken túl nagy áldás a saját keresztyén identitásunk, örökségünk ápolása, ugyanakkor mégis elkerülhetetlen az Ige egyre tisztább, mélyebb, krisztusibb megértése, következőleg egy változó, bizonytalan, felhíguló világban a Krisztus evangéliumának és az abból következő, örökkévaló értékrendszernek közös, szelíd, de határozott képviselete Kanadában, Magyarországon és a világban bárhol. Nem azért, mert bárkire rá akarunk telepedni, hanem mert hisszük, és talán még hihetjük, hogy Jézus Krisztus az út, az igazság és az élet. Ő az üdvösség és a boldog egyéni és közösségi élet forrása!
A kanadai keresztyének készítették elő az imaheti anyagot. Mit tanulhatnak tőlük az ökumenére törekvő magyarországi egyházak?
Az idei ökumenikus imaheti füzetben a tematikát összeállító kanadai keresztyének bemutatkozása részletesen válaszol erre a kérdésre. A kanadai emberek olyan országban élnek, amelyet nyelvi, kulturális és éghajlati sokszínűség jellemez, akik keresztyén hitük kifejezésében is sokfélék. Kanada hatalmas ország, népek sokaságának országa, ahol az őslakosok (első nemzetek) és a világ minden tájáról érkezett emberek élnek együtt, ahol a két hivatalos nyelv, a francia és az angol mellett jelen van minden nép ősi nyelve és kulturális, vallási öröksége is. Ez a sokszínűség, a különböző identitások együttélése nekik sem kis feladat, de ebben a közegben nincs is más választás, mint egymás megértése, elfogadása, egymás értékeinek tisztelete, a közös célokért való együttműködés és egymás kölcsönös támogatása. Ez a magatartás a keresztyén felekezetek egymás iránti viszonyulásában is meghatározó. De csak úgy, ha nem feladja, elmossa, feloldja az igei, evangéliumi igazságokat, hanem megéli és hirdeti azt.”