Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
A paksi üzlet kapcsán jól bemutatható, miként működik az Orbán rezsim kommunikációs és propaganda-rendszere.
„Az egyre határozottabban kézben tartott »közszolgálati« média produkciója után, mint minden fontosnak ítélt témában, jön a második hullám, amely a tájékoztatás mellett már a meggyőzés, az adott orbáni döntés melletti érzelmi azonosulás demonstrálására, elérésére hivatott. (...)
Na de mostani értekezésünk tárgya a hírekben szereplő tények kormányzati magyarázatát adó információk »elsajátíttatásának« második hulláma. A kormánykoalíció úgynevezett »szellemi holdudvarának«, a médiát heti gyakorisággal végigjáró megmondóemberek tevékenységéről van szó. Itt élnek ők köztünk, rendszeresen bejönnek a nappalinkba (a tévé képernyőjén), láthatóan egyszerű emberek, mint mi, csak okosabbak, többet tettek az ország fejlődéséért, mint mi, ezért érezhetően eleve tisztelnünk kell őket, s különben is, minimum egyszer kezet fogtak Orbán Viktorral, ez látható a magabiztosságukon. (...)
Nyilvánvaló, hogy nem rendeztek számukra központi felkészítő (gyorstalpaló) tanfolyamot a moszkvai szerződés–aláírás napján. Rutinos versenyzőkről van szó, mindegyikük pontosan tudja a dolgát: kivenni egy-egy elemet a téma elsődleges kommunikációjából, ahhoz érveket találni és meggyőzően előadni.”