Pered és a semmittevés logikája

2013. november 05. 19:09

Gyakran mondják Szlovákiára, hogy következmények nélküli ország. Hiszen következmények nélkül szekírozzák a hatóságok Malina Hedviget.

2013. november 05. 19:09
Tokár Géza
Új Szó

„Gyakran mondják Szlovákiára, hogy következmények nélküli ország. Hiszen következmények nélkül szekírozzák a hatóságok Malina Hedviget, a peredieket, de a magyar közösségen túl is könnyen találunk példákat arra, milyen a »példás« hivatali bánásmód.

Ráadásul nincs megfelelő intézmény, amely felelősségre vonhatná a kormányt és a hivatalokat a kisemberekkel szembeni túlkapások miatt, amikor az állami gépezet rosszul dönt, vagy nem csinál semmit. Az ország, szűkebb értelemben pedig a déli régiók jelenlegi helyzete ennek a fásultságnak a következménye. A gyakran reménytelennek tűnő közállapot hiányos nyelvi jogokkal, rossz gazdasági helyzettel, az állampolgárok siralmas közérzetével azért állhatott elő, mert a rossz döntéseknek nincsenek következményei.

A hatóságok, az ügyészek, a demokratikus intézmények képtelenek teljesíteni a kötelességeiket. Ebben az esetben pedig jobb híján az állampolgárokra hárul a következtetések levonása.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Wazze
2013. november 06. 06:55
Ehhez nem kell Szlovákiába menni, elég Magyarországon körbenézni. A helyzet talán még reménytelenebb és rosszabb, mint odaát!...
1234
2013. november 06. 00:40
Nem old meg semmit, hogy demókratikus, egyensúlyozott, fékezős az intézményrendszer, ha gazemberek uralják, ők a példaképek egy erkölcsileg teljesen deformált közvéleményben.
picur3ka
2013. november 06. 00:14
'Miert megy el a magyar?' Mert mashol jobb neki esetleg?
Akitlosz
2013. november 05. 20:23
Mindig van mihez képest. Nem a szlovákok járnak magyar rendszámos autókkal. Magyarul Magyarországon még rosszabb a helyzet. De bíróságok Szlovákiában is vannak nem? Ha valaki nem tesz eleget a törvénynek, akkor be kell perelni, fel kell jelenteni. Ha a szlováki bíróság kedvezőtlenül ítél, akkor lehet vinni az ügyeket Strassburgba. De a polgári engedetlenség is jó módszer, illetve, amit a kétnyelvű Szlovákiáért mozgalom csinál.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!