Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

A nagy székely menetelés a társadalom hisztériáinak és frusztrációinak táplálásán kívül nem sok eredménnyel kecsegtet.
„A három erdélyi formáció és mostanság már a magyarországi pártok is egymást túllicitálva próbálják bizonyítani az autonómia iránti elkötelezettségüket. A Fidesz és a Jobbik belépésével ez a politikai mező egyre inkább a tartalom nélküli nemzeti diskurzus felé torzul el, az autonómia kérdése szent tartalommá válik, amelyről érdemben beszélni ma már lehetetlen. A mérsékelt és pragmatikus fellépéséről híres RMDSZ-nek ebben az erőtérben mozogva nincs más választása, mint sodródni az árral. (Választása lenne, de jelenleg sem ereje, sem innovációs készsége nincs hozzá.)