Ifj. Lomnici nagy titkot árult el: ezért támogatja Orbán Viktort
„Mélyen hiszek abban a csapatban, abban a szűk csapatban, aki körülveszi a miniszterelnököt.”
Szajkózni, lenyomni eredményesen és hosszú távon talán sosem lehetett. Interjú.
„Egyre nehezebb a fogyasztók torkán bármit lenyomni, ezért olyan kommunikációs megoldásokat kell kitalálni, amelyek érdeklik az embereket – szól a lépten-nyomon szajkózott aktuális axióma. Mi érdekli ma az embereket? Mivel lehet őket a leginkább megfogni? Hasznossággal? Szórakoztatással? Esetleg továbbra is szép, »mély értelmű« márkaüzenetekkel?
Szajkózni, lenyomni eredményesen és hosszú távon talán sosem lehetett. A DDB brief formátumának címe: »Behavioural change«. Feladata, hogy koncepcióalkotás stratégiai fázisának végeredményéül valamilyen emberi viselkedésre, magatartásra ható vagy azt akár megváltoztatni is képes megoldás szülessen. Amennyiben a kommunikáció ezt el tudja érni, úgy rögzíti a fogyasztó fejében a mondanivalónkat, melyet egy »szép, mély értelmű üzenet« soha. Ezt jól illusztráló, kedvenc példám a DDB által a Volkswagennek készített Fun Theory Award kampánysorozat egyik része, a Speed Camera Lottery, melyben azok között, akik egy traffipax előtt elhaladva betartották a sebességkorlátozást, kisorsolták a sebességet túllépő autóvezetők által befizetett büntetések összegét.
Az egyre gyorsuló ütemben sorjázó technológiai újítások közül szerinted melyik hatott a leginkább a professzionális kommunikációs tevékenységre, illetve konkrétabban a te munkádra?
Annak köszönhetően, hogy mindig kéznél van, hogy személyes és ezáltal pontosan mérhető és targetálható, a közösségi funckionalitással átitatott mobiltechnológia mindent áthat, és a következő években is jellemzően meghatározó marad.
A csapatomban két éve kezdtünk el egy olyan irányon dolgozni, ami a keresztségben a phygital nevet kapta. Ezek az ötletek hidat építenek a digitális és fizikai térben létező világok között, ezáltal olyan márkaélményt nyújtanak, amely az embereket természetes közegükben és módon érik el. Ekkor a leginkább nyitottak a befogadásra és részvételre.”