Minden határt átléptek: már az Európai Unió Bírósága is vizsgálja, mit tettek Von der Leyenék
Újabb ügyben támadták meg az Európai Bizottságot.
Nem egy-egy év megtorpanása okozza az igazi gondot, hanem a tartós lejtmenet. Csehország másfél éve nyűglődik, Magyarország viszont 6 éve.
„A szlovén példánál is riasztóbb Magyarország esete: már az általános konjunktúra idején, 2007-ben lefékezett, 2009-ben óriási visszaesést szenvedett el, és azóta is jó esetben csak egy helyben toporog, hiszen tavaly is bő 1 százalékos recesszióban volt a gazdaság. A helyzet módfelett súlyos, az ország mostani gazdasági teljesítménye a 2006-os évnek felel meg, időközben a lakosság felélte tartalékait, legalább 4 milliónyian élnek a szegénységi szint közelében vagy az alatt, és a polgárok több mint háromnegyede egyáltalán nem tudna mit kezdeni egy váratlan kiadás esetén. Nálunk a lakosság 40 százaléka állítja, hogy védtelen egy-egy nagyobb kiadással szemben.
Nem egy-egy év megtorpanása okozza az igazi gondot, hanem a tartós lejtmenet. Csehország másfél éve nyűglődik, Magyarország viszont 6 éve. Hogy eddig Szlovákiáról miért nem ejtettünk szót? Mert a válság előtti lendületet pompásan lovagolta meg, majd a 2009-es zuhanást követően magához tért, s bár nem érezzük igazán, a növekedés azóta sem állt le. Az unió statisztikai hivatala, az Eurostat nemrégiben érdekes számsort tett közzé. Azt vizsgálja, hogy az egyes tagállamok mennyire tudtak élni az uniós tagságból fakadó előnnyel. Nos, kiderült, hogy 2005 és 2012 között Csehország gazdasága összességében 22, Szlovákiáé 42(!) százalékkal nőtt, míg Magyarországé mindössze 3,5 százalékkal!”