„Itt úgy látszik mindenki komcsi lett, de tényleg. Fábri Sándor nem érti, hogy a kormány miért nem írt ki új pályázatot a trafikokra, amikor a mutyik kiderültek. Az fel sem merül benne, hogy miért ír ki pályázatot egyáltalán. Nem merül fel, mert komcsi. Aki nem komcsi, az magát a pályázatot tartja a valódi botránynak, azt a komcsi felfogást, amelynek alapján a kormány döntheti el, hogy ki kereskedhet egyébként legálisan forgalmazható termékekkel és ki nem.
Bárki és bárhol – mondaná a nem komcsi, aki semmit sem utál jobban, mint az olyan komcsi államot, amelyik több ezer polgárát kifoszthatja és vállalkozását tönkreteheti. Trafikügyben »egy közfillér sem tűnt el« – zengi a vörös showman mámoros ajakkal, ami éppen ennyire igaz a ’48 utáni államosításokra is, és ez fel sem tűnik neki, de hát miért tűnne fel, hisz komcsi. Jön az állam és azt mondhatja neked, hogy ami eddig a tied volt, holnaptól nem lesz a tied. Akinek ez rendben van, az komcsi. A megvalósult mutyi a barátokkal és rokonokkal csak következmény, szükségszerű folyománya annak, ha az állam önkényesen belenyúl a tulajdonviszonyokba. Aki ezen meg is lepődik, az volna a hülye komcsi.
Borókai Gábor szintén úgy gondolja, hogy »a trafiktendernek az a legfőbb baja, hogy nem a teljesítményről látszik szólni«. Ő is komcsi. Ennek a tendernek a legfőbb baja nem a teljesítmény kérdése, hanem az az állam, amelyik ilyen témában tendert ír ki.”