Az „alattvalókat” finanszírozni kell

2013. július 14. 13:47

Azok hisznek a kormánynak, akik nem autonóm lények. Létük az államtól függ, s az állam mindent megtesz annak érdekében, hogy a függés maradjon. Interjú.

2013. július 14. 13:47
Csepeli György
Vasárnapi Hírek

A valóság sem zavaró tényező? Hogy sikerként adják el a kudarcokat?

Azok hisznek a kormánynak, akik nem autonóm lények. Létük az államtól függ, s az állam mindent megtesz annak érdekében, hogy a függés maradjon. A nyugdíjak »megvédése« a legjobb példa. Az elbutítás alapja, hogy nincs autonómia, az állam nem engedi, hogy sorsunk kovácsai legyünk. De a siker csak addig biztos, amíg elhiszik az emberek a hatalom gyakorlójának a szavait. Aztán a sikerből hirtelen kudarc lesz. Hitler például a világ egyik legsikeresebb politikusa volt 1945. április 30-ig.

Egy évtizedig is hihető a sikerpropaganda? Nincs egy kritikus tömeg, ahol átfordul a »nincsenek megszorítások«, a »Magyarország jobban teljesít«, a »minden törvényes volt«, és azt mondják az emberek: ezt már nem vesszük be?

Azért lehet az ilyen játszmákat hosszú ideig folytatni, mert a felnőtt népesség fele gyakorlatilag nem dolgozik. Az ő megélhetésük forrása eleve az állam. A maradék többsége is az állam kegyéből él. Csekély azok aránya, akik autonóm módon, másokkal versenyben a saját megélhetésükért dolgoznak. Nyugaton az erős középosztály léte nem az államtól függ, az élet kiszámítható, már egy harmincéves ember is tudja, mennyi nyugdíja lesz. Itt senki nem tudja megmondani. Nincs, aki képes kiszámítani, hogy ha beteg lesz, akkor megölik vagy meggyógyítják az egészségügyi intézményben, ahova a sorsa veti, vagy hogy mi vár rá egy hivatalban, ahol az ügyét el akarja intézni. Jogtalanságban és kiszolgáltatottságban élünk, ami pszichológiailag ráhangol a butaságok és abszurditások kritikátlan befogadására. Nem lehetne sikeres politikát csinálni a rezsicsökkentésből, ha autonóm emberek alkotnák a társadalom többségét. De a 2008-as méréseink szerint a lakosság 10 százaléka autonóm. A többség az állam rabláncára fűzött, lényegében rabszolgatudatú milliókból áll.

Velük bármit meg lehet csinálni?

Egy ponton túl nem, mert az »alattvalókat« finanszírozni kell. A Fidesz-rendszer nem tud hozzáadott értéket létrehozni, csak a hűségforrásból képes fenntartani magát. Egyelőre még csurran-cseppen, de egy ponton túl majd a rendszert finanszírozó külföldiek azt fogják mondani, hogy elég. És akkor majd a Fidesznek is elég lesz. Olyan az egész, mint egy piramisjáték. A kártyavár egyre nagyobb lesz, aztán hirtelen összedől. Hogy mikor, azt nem lehet megmondani. Szerintem a vég nincs messze. Tíz évig biztosan nem tart.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 132 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Palepoli
2014. június 24. 16:17
Csepeli györgy TŰNJÖN EL a közéletből, a tudományból, mindenhonnan. Egy szakmailag nulla erkölcsi hulladék.
Fakuttya
2013. július 17. 00:08
Szar leninsapkás uszitó pékinas. Az ember azt hinné, hogy hatvan év szabadrablás után emberré váltak, de nem.
Next adósság
2013. július 15. 15:53
Obulus és Csepeli elvtársak között az a különbség, hogy míg Csepeli elvtárs a jogállami csöcsöt szívta az elmúlt 50 évben, addig obulus elvtárs a jogállami pöcsöt szívta tövig, de tudásuk egyforma egyik sem ért semmihez ami eladható tudás! Prutty!
august
2013. július 15. 12:51
Milyen érdekes ez a cikk egy olyan személytől, aki ez elmúlt 8 évben éppen ezt a politikát támogatta.. Az állami csecsen lógó, befolyásolható, és minden értelemben kiszolgáltatott embertömegeket létrehozó politikát. Egy hiba csúszott a számításba, hogy hitelből hízlalt inaktív rétegek számára elfogyott a pénz, a világ pénzbősége után jött a feketeleves, vagyis az az időszak, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy mindez tovább nem finanszírozható, még hitelből sem.. A kedves cikíró egy svédcsavarral mindezt akarja most Orbán nyakába varrni.. Erre mondják, hogy --Ügyes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!